fot. materiały prasowe

Szok i niedowierzanie, Lor śpiewa po polsku. Posłuchajcie singla „Romantyczność”


14 września 2022

Podziel się newsem:

Lor zadebiutuje ponownie już w przyszłym roku – ponownie, ponieważ po raz pierwszy wyda album po polsku. W Romantyczności da się zakochać.

Lor – znane, nieznane

EP-ka Sunlight zespołu Lor nieco rozświetliła pandemiczny czas, podobnie, jak całą ich twórczość. Muzyka krakowskiej grupy zawsze była ciepła i delikatna, lecz utwory takie jak Aquarius czy Cinnamon z płyty Lowlight przywodziły jednak na myśl klimaty nieco ponure, gęste, jesienno-zimowe. Minialbum przełamał te lody, zaskakując przede wszystkim swym brzmieniem, adekwatnym do tytułu: po prostu słonecznym.

Była to bardzo subtelna przemiana – zespół nie zrezygnował z niczego, co było ich. Wrażliwość, eteryczność, łagodność, wszystko to i jeszcze więcej. Odezwały się tam przebojowość pełną gębą i otwartość na zmiany, czego pokłosiem są single… w języku polskim.

Do tej pory ukazały się dwa – Nikt (ten nawet słyszałam na żywo i wypada serio dobrze) oraz Mło(dość). Trzecim w kolejce zwiastunem pierwszego polskojęzycznego albumu Lor jest Romantyczność.

Przeczytaj: Lor poszerzają nasze horyzonty w utworze Mło(dość)

lor romantyczność
fot. okładka singla Romantyczność Lor

Romantyczność, ale to nie Mickiewicz

Chociaż śmiało można by się pomylić, no, pomijając kwestię archaicznego języka. Lor stworzył piękną balladę w oparciu o pianino i smyczki, śmiało czerpiąc z polskiego folkloru. Liryka utworu również jest bardzo charakterystyczna – pojawiają się tam symbole czy frazy raczej nietypowe dla mainstreamowej muzyki. „Spalone słońcem ramiona i ona”, „tłoczą się w bramie już znają na pamięć” – to tylko przykłady, a podobnych poetyckich sformułowań jest w Romantyczności dużo, dużo więcej. Cóż, tytuł utworu mówi sam za siebie.

Premiera albumu Lor została zapowiedziana na wiosnę przyszłego roku.

Lor – Romantyczność (Official Video), posłuchaj singla!

Lor zadebiutuje ponownie już w przyszłym roku – ponownie, ponieważ po raz pierwszy wyda album po polsku. W Romantyczności da się zakochać. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

lor
Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →