fot. materiały prasowe

Szok i niedowierzanie, Lor śpiewa po polsku. Posłuchajcie singla “Romantyczność”


14 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Lor zadebiutuje ponownie już w przyszłym roku – ponownie, ponieważ po raz pierwszy wyda album po polsku. W Romantyczności da się zakochać.

Lor – znane, nieznane

EP-ka Sunlight zespołu Lor nieco rozświetliła pandemiczny czas, podobnie, jak całą ich twórczość. Muzyka krakowskiej grupy zawsze była ciepła i delikatna, lecz utwory takie jak Aquarius czy Cinnamon z płyty Lowlight przywodziły jednak na myśl klimaty nieco ponure, gęste, jesienno-zimowe. Minialbum przełamał te lody, zaskakując przede wszystkim swym brzmieniem, adekwatnym do tytułu: po prostu słonecznym.

Była to bardzo subtelna przemiana – zespół nie zrezygnował z niczego, co było ich. Wrażliwość, eteryczność, łagodność, wszystko to i jeszcze więcej. Odezwały się tam przebojowość pełną gębą i otwartość na zmiany, czego pokłosiem są single… w języku polskim.

Do tej pory ukazały się dwa – Nikt (ten nawet słyszałam na żywo i wypada serio dobrze) oraz Mło(dość). Trzecim w kolejce zwiastunem pierwszego polskojęzycznego albumu Lor jest Romantyczność.

Przeczytaj: Lor poszerzają nasze horyzonty w utworze Mło(dość)

lor romantyczność
fot. okładka singla Romantyczność Lor

Romantyczność, ale to nie Mickiewicz

Chociaż śmiało można by się pomylić, no, pomijając kwestię archaicznego języka. Lor stworzył piękną balladę w oparciu o pianino i smyczki, śmiało czerpiąc z polskiego folkloru. Liryka utworu również jest bardzo charakterystyczna – pojawiają się tam symbole czy frazy raczej nietypowe dla mainstreamowej muzyki. „Spalone słońcem ramiona i ona”, „tłoczą się w bramie już znają na pamięć” – to tylko przykłady, a podobnych poetyckich sformułowań jest w Romantyczności dużo, dużo więcej. Cóż, tytuł utworu mówi sam za siebie.

Premiera albumu Lor została zapowiedziana na wiosnę przyszłego roku.

Lor – Romantyczność (Official Video), posłuchaj singla!

Lor zadebiutuje ponownie już w przyszłym roku – ponownie, ponieważ po raz pierwszy wyda album po polsku. W Romantyczności da się zakochać. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Lor – […]

lor

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →