via Facebook

30 Seconds To Mars wydadzą nową płytę? Zespół ma już gotowe piosenki


25 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

30 Seconds To Mars są na dobrej drodze do wydania nowego albumu. Jared Leto w jednym z wywiadów pochwalił się ilością napisanych piosenek. Utworów starczyłoby nie na jeden, a co najmniej na kilka płyt.

30 Seconds To Mars – nowy album już wkrótce?

Dla wielu młodych ludzi 30 Seconds To Mars było jednym z pierwszych zespołów, których słuchało się „na poważnie” w wieku nastoletnim. Do tego samego wora wrzuciłabym Kings Of Leon, Muse, My Chemical Romance, może nawet Green Day. Zdaję sobie sprawę, że to są grupy z zupełnie innych parafii, ale wszystkie z nich wpadały w przedział młodzieżowego gustu.

No i 30STM mniej-więcej gdzieś tam utkwiło. Na powierzchni grupę utrzymała przede wszystkim nostalgia, z kolei w przetrwaniu nie pomogły im kilkuletnie wydawnicze przerwy, chociaż ich nazwa nigdy nie odeszła w całkowite zapomnienie – także ze względu na koncertowanie. Pamiętam jednak, że moja ostatnia żywa ekscytacja Marsami to czasy Love Lust Faith + Dreams w 2013 roku. Opublikowana pięć lat później America była premierą nieco bladą, a kolejne kilka lat ciszy już totalnie sprawiło, że zespół stał się wspomnieniem, przywoływanym przy okazji.

30 seconds to mars nowa płyta jared leto
via Facebook

30 STM wraca na scenę? Tak twierdzi Jared Leto

W wywiadzie dla NME dotyczącym premiery House Of Gucci lider zespołu powiedział, że praca nad filmem bardzo go natchnęła. Zdradził, że słuchanie włoskich przebojów z tamtych czasów było niesamowicie inspirujące i dało początek tworzeniu nowej muzyki.

Te dźwięki (z tamtej dekady – przyp. red.) są w pewnym sensie osadzone w naszej psychice i czasami naprawdę przemawiają bezpośrednio do naszego serca. Zabierają nas z powrotem do filmów, na których dorastaliśmy. Dlatego uwielbiam a nich czerpać.

– powiedział Jared Leto

Artysta pochwalił się, że 30 Seconds To Mars stworzyło razem około 200 nowych utworów. Wystarczająco na co najmniej kilka albumów.

Naprawdę wykorzystaliśmy ten czas w zamknięciu, skuliliśmy się i zaczęliśmy pisać. Czekamy tylko na odpowiednią okazję, właściwy czas na wydanie muzyki.

– dodał

Prócz informacji od Jareda Leto nie ma żadnych innych szczegółów dotyczących domniemanego nadchodzącego albumu 30STM. Fani mogą więc jedynie uzbroić się w cierpliwość i… czekać.

30 Seconds To Mars są na dobrej drodze do wydania nowego albumu. Jared Leto w jednym z wywiadów pochwalił się ilością napisanych piosenek. Utworów starczyłoby nie na jeden, a co najmniej na kilka płyt. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →