Rich Fury

150 muzyków w coverze utworu Green Day


23 listopada 2021

Podziel się newsem:

Gitarzyści, basiści, perkusiści i wokaliści w różnym wieku, zebrali się w Rumunii na wyjątkowym flashmobie. Muzycy wykonali utwór Boulevard Of Broken Dreams z repertuaru Green Day.

Wyjątkowo liczny Green Day

CityRocks to kolektyw muzyków utworzony na Węgrzech w 2017 roku. Ich głównym celem jest po prostu celebracja rockowej muzyki na żywo, poprzez granie jej w ogromnym składzie. CityRocks łączy także pokolenia – oglądając występy można z łatwością dostrzec, jak ogromny jest przekrój wieku uczestników. Tego typu flashmoby pokazują także, jak muzyka może łączyć. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze mam ciary słuchając, jak publika śpiewa na koncercie.

A jeszcze lepiej jest, kiedy odbywa się to na przykład na stadionie podczas meczu. Możecie kojarzyć także przypadek, kiedy publika odśpiewała utwór Queen Bohemian Rhapsody na British Summer Time Festival w 2017 roku. Miało to miejsce przed koncertem Green Day.

150 muzyków w coverze utworu Green Day
fot. Pamela Littky

W ramach kolejnego wykonu CityRocks, padło właśnie na utwór z repertuaru Green DayBoulevard Of Broken Dreams. We flashmobie, który odbył się w rumuńskiej miejscowości Bonţida, udział wzięło 150 uczestników. Nie jest to najwyższa liczba muzyków biorących udział w tej akcji, jednak musicie przyznać, że tak wiele gardeł nieco ironicznie śpiewających I walk alone brzmi świetnie.

Green Day – Boulevard Of Broken Dreams – CityRocks cover

Nie tylko Green Day

Jak już wspomniałem wcześniej, 150 uczestników flashmobu nie jest najwyższą liczbą muzyków, którzy byli częścią CityRocks. Spróbujcie zgrać 500 ludzi w różnym wieku, o różnym poziomie doświadczenia, grających na wielu instrumentach. Takie coś z pewnością robi wrażenie, a warto dodać także, że w ramach coverów CityRocks, powstało kilka takich występów. Poniżej zamieszczamy kilka z nich. Dajcie znać, co sądzicie o tego typu inicjatywach!

Linkin Park – New Divide – CityRocks cover

The White Stripes – Seven Nation Army – CityRocks cover

Depeche Mode – Personal Jesus – CityRocks cover

Gitarzyści, basiści, perkusiści i wokaliści w różnym wieku, zebrali się w Rumunii na wyjątkowym flashmobie. Muzycy wykonali utwór Boulevard Of Broken Dreams z repertuaru Green Day. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →