kadr z filmu "Maska Zorro"

Zorro w nowym serialu będzie kobietą


12 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Serial początkowo znajdował się w rękach NBC, po czym przeszedł pod batutę stacji The CW. W nadchodzącej produkcji, rolę tytułowego bohatera – Zorro – zagra kobieta.

Zorro i współczesne standardy

Pierwsze skojarzenie z bohaterem będą zapewne uciekać do kultowego filmu z Banderasem w roli głównej. Ewentualnie do przedszkolnego balu przebierańców, na którym kostium walczącego z niegodziwcami zamaskowanego szermierza odznaczał się ogromną popularnością – przynajmniej w moich czasach. Te jednak się zmieniają, podobnie jak środki wyrazu. Jak więc będzie wyglądać współczesna ekranizacja legendy Zorro?

Jest kilka opcji. Można załatwić to klasycznym remake’iem, dodać parę wątków, ulepszyć “bazę” adekwatnymi do dzisiejszych możliwości efektami specjalnymi. Zresztą – taki projekt w stylu nowoczesnej telenoweli powstaje, a tytułowego bohatera zagra Wilmer Valderrama.

Można jednak również całkowicie odpłynąć i z oryginału zachować… niewiele. Na przykład tożsamość bohatera oraz jego pobudki do walki ze złem.

Przeczytaj: „Władca Pierścieni” od Amazona i zmiany w fabule. Czy to kolejny przypadek „Wiedźmina”?

Zorro będzie kobietą
kadr z filmu “Maska Zorr”

Zorro będzie kobietą. Dlaczego nie?

Akcja serialu realizowanego przez The CW pod okiem Roberta i Rebecci Rodriguez będzie rozgrywać się współcześnie. Główną bohaterką serialu jest młoda kobieta, która po zabójstwie swego ojca dołącza do tajnego stowarzyszenia i poprzysięga zemstę na jego mordercach. Przyjmuje wówczas tożsamość Zorro.

Będzie to pierwsza ekranowa adaptacja, kiedy w rolę zamaskowanego bohatera wcieli się kobieta. W przeszłości jednak taka postać pojawiła się w komiksach.

Scenariusz serialu napisali wspólnie Robert i Rebecca Rodriguez oraz Sean Trett. Nie wiadomo, kiedy produkcja będzie mieć swoją premierę.

Serial początkowo znajdował się w rękach NBC, po czym przeszedł pod batutę stacji The CW. W nadchodzącej produkcji, rolę tytułowego bohatera – Zorro – zagra kobieta. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Zorro i współczesne standardy Pierwsze […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →