Nicola Dove

„Nie czas umierać” najczęściej piraconym filmem w listopadzie


25 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Piractwo nadal jest powszechnym zjawiskiem. Analityczna firma MUSO zajmująca się także ochroną danych opublikowała raport dotyczący nielegalnego pobierania za okres 15-21 listopada. Są niespodzianki.

Piractwo nadal żywe

Pandemia COVID-19 spowodowała duże straty w kinach. Produkcja wielu filmów była przesuwana, a premiery opóźniane. Wpłynęła ona również na piractwo, które jest wiecznie żywe. W dobie serwisów streamingowych może to dziwić, jednak warto też zaznaczyć, że chociażby Disney+ nie jest dostępne w Polsce i żeby obejrzeć coś z tej platformy, trzeba się nieco natrudzić. Nie mnie jest oceniać, czy takie działanie jest dobre czy też nie. Faktem jest, że piractwo to zjawisko trudne do kontrolowania i pewnie będzie trwać tak długo, jak długo istniał będzie Internet.

Piracimy rzecz jasna praktycznie wszystko. Jeszcze kilkanaście lat temu była to norma. Sytuacja zmieniła się nieco, jeśli chodzi o muzykę. Mamy przecież chociażby Tidala czy Spotify, które również i w darmowej wersji spełniają swoją docelową funkcję. Trochę inaczej jest także z grami, których zabezpieczenia wymagają nieco większej gimnastyki przy piraceniu. Przechodząc do platform, na których możemy oglądać filmy i seriale, można pomyśleć, że również powinno być inaczej. Jest Netflix, HBO GO, Amazon Prime. Od wyboru do koloru, jednak widzowie nie porzucają piractwa.

„Nie czas umierać” najczęściej piraconym filmem w listopadzie
Pixabay

Nie czas umierać, czas piracić

Najnowszy Bond był chyba największą kinową, popandemiczną premierą. Ostatni film z Danielem Craigiem w roli Agenta 007 zarobił na całym świecie póki co 735 milionów dolarów. Nie przeszkodziło to jednak, aby film Cary Fukunagi był najczęściej piraconą produkcją w okresie 15-21 listopada. Na drugim miejscu uplasował się Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, zaś podium zamyka netfliksowa Czerwona nota.

Piractwo tyczy się także seriali. Na pierwszej lokacie uplasowały się Koła czasu dostępne na Amazon Prime. Druga pozycja przypadła serialowi Fundacja, a na najniższym stopniu podium stanęło Arcane. Tak prezentują się pełne listy najbardziej piraconych produkcji.

Filmy:

  1. Nie czas umierać
  2. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
  3. Czerwona nota
  4. Diuna
  5. Free Guy
  6. Venom 2: Carnage
  7. Ostatniej nocy w Soho
  8. Finch
  9. Czarna Wdowa
  10. Szybcy i wściekli 9

Seriale:

  1. Koła czasu
  2. Fundacja
  3. Arcane
  4. Sukcesja
  5. Star Trek: Discovery
  6. Dexter
  7. Yellowstone
  8. Czarna lista
  9. Inwazja
  10. Dexter: Nowa krew

Piractwo nadal jest powszechnym zjawiskiem. Analityczna firma MUSO zajmująca się także ochroną danych opublikowała raport dotyczący nielegalnego pobierania za okres 15-21 listopada. Są niespodzianki. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →