fot. Netflix

Netflix i „Krakowskie potwory”. Polski serial fantasy już wiosną w streamingu


11 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Tego jeszcze nie było. Netflix zapowiada kolejny duży, polski projekt. Wiosną 2022 roku na platformie ukaże się serial fantasy pod tytułem Krakowskie potwory. Produkcja będzie czerpać ze słowiańskiej mitologii.

Netflix prezentuje Krakowskie potwory. Monstra, intrygi i słowiańska mitologia na polskim gruncie

Już wiosną na platformie streamingowej zadebiutuje zupełnie nowy projekt. Polski serial fantasy zatytułowany Krakowskie potwory (pierwotnie miał nosić tytuł Axis Mundi) pojawi się na Netflixie jeszcze na początku 2022 roku. Produkcja będzie liczyła osiem odcinków, a za reżyserię odpowiadają Kasia Adamik (Wataha, Pokot, 1983) i Olga Chajdas (Głęboka woda, Wataha, Nina). Serial będzie oparty zarówno na mitologii słowiańskiej, jak i na legendach dawnego Krakowa.

Parafrazy jakich historii spodziewacie się zobaczyć?

Przeczytaj: Styczeń 2022 na Netflix: co nowego pojawi się na platformie?

netflix krakowskie potwory polski serial fantasy
fot. materiały prasowe

Krakowskie potwory – nowoczesne fantasy po polsku

Po amerykańskim Wiedźminie, przyszła pora na rodzimą produkcję osadzoną w, powiedzmy, podobnych klimatach. Netflix zapowiada, że Krakowskie potwory opiszą historię słowiańskiej mitologii oraz tamtejszych legend wraz z wątkami, które przez lata zostały zapomniane – lub po prostu się o nich nie mówiło.

Główną bohaterką jest Alex – studentka pierwszego roku medycyny na prestiżowym Collegium Medicum w Krakowie. Dzięki ambicji i determinacji wyrwała się ze wsi z jednym celem: zacząć od nowa i za wszelką cenę udowodnić, że należy do wielkiego świata. Los Alex odmienia się całkowicie, gdy zostaje wybrana do elitarnej grupy studentów skupionej wokół światowej sławy patologa – profesora Zawadzkiego. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw

– czytamy w opisie na Filmwebie

Brzmi to – dobrze. Opis przypomina nieco klimat kilku netfliksowych seriali połączonych w jedno – jest tu vibe zarówno Wiedźmina, może nieco atmosfery Sabriny. Oby tylko obyło się bez fabularnych plotów niczym w Riverdale – tak czy inaczej, czekamy!

Krakowskie Potwory na Netflixie już wiosną. Będziecie oglądać?

Tego jeszcze nie było. Netflix zapowiada kolejny duży, polski projekt. Wiosną 2022 roku na platformie ukaże się serial fantasy pod tytułem Krakowskie potwory. Produkcja będzie czerpać ze słowiańskiej mitologii. Netflix prezentuje Krakowskie potwory. Monstra, intrygi i słowiańska mitologia na polskim gruncie Już wiosną na platformie streamingowej zadebiutuje zupełnie nowy projekt. Polski serial fantasy zatytułowany Krakowskie […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →