fot. Sony Pictures

Antonio Banderas chętnie wróci do roli Zorro. Wskazał też swojego potencjalnego następcę. To gwiazda Marvela


28 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Antonio Banderas wyznał, że chętnie wróciłby do roli Zorro w trzecim filmie o zamaskowanym mścicielu. Wskazał również aktora, któremu mógłby przekazać maskę Don Diego de la Vegi.

Banderas ponownie przywdzieje maskę?

Antonio Banderas promuje obecnie film Kot w butach: Ostatnie życzenie, gdzie podkłada głos głównemu bohaterowi. Nie sprawia to jednak, że nie wypowiada się na temat innych projektów. Aktor został niedawno zapytany o swój ewentualny powrót do roli zamaskowanego mściciela Zorro, którego zagrał w dwóch filmach. Wskazał także, kto mógłby wcielić się w jego następcę.

Z pewnością bym to rozważył, bo dlaczego nie? Ostatnio ktoś mnie pytał o Zorro i powiedziałem, że chętnie bym to zrobił. Gdyby ktoś się ze mną skontaktował w sprawie trzeciej części, to zrobiłbym to, co Anthony Hopkins – przekazałbym pałeczkę komuś innemu.

Byłby to Tom Holland. Wystąpiłem razem z nim w Uncharted. Jest bardzo zabawny i pełen energii, ma tę iskrę w oku, więc czemu nie. A gdyby nie był zainteresowany, to mogliby spróbować zatrudnić królika Energizera

powiedział żartobliwie Banderas w wywiadzie z Comicbook.

Dzieje Zorro

Zorro niedawno obchodził swoje setne urodziny. Postać pojawiła się po raz pierwszy w powieści amerykańskiego pisarza Johnstona McCulleya z 1919 roku, który umiejscowił historię w czasach, kiedy Kalifornia była hiszpańską kolonią. Don Diego de la Vega jest młodym szlachcicem, synem najbogatszego właściciela ziemskiego w Kalifornii. Po powrocie z Hiszpanii Diego odkrywa, że władzę w rodzinnym miasteczku, twardą ręką sprawuje kapitan Monastario, nakładający na ludność wysokie i niesprawiedliwe podatki. Diego postanawia stanąć do walki o sprawiedliwość, jako zamaskowany mściciel Zorro.

Pierwszy film o tej postaci powstał już 1920 roku, a w główną rolę wcielił się Douglas Fairbanks. Najsłynniejszymi produkcjami o Zorro są obrazy Martina Campbella. Maska Zorro trafiła do kin w 1998 roku. Don Diego de la Vega, w którego wcielił się Anthony Hopkins, zostaje schwytany. Dwadzieścia lat później uwalnia się z więzienia, aby wyszkolić nowego mściciela – Alejandro Murriettę, którego zagrał Antonio Banderas. W 2005 ukazał się sequel filmu – Legenda Zorro.

Maska Zorro – zwiastun

Antonio Banderas wyznał, że chętnie wróciłby do roli Zorro w trzecim filmie o zamaskowanym mścicielu. Wskazał również aktora, któremu mógłby przekazać maskę Don Diego de la Vegi. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →