fot. @groniu

Young Leosia publikuje pierwszy singiel poza wytwórnią Żabsona. Oto „Crowd


25 listopada 2022

Podziel się newsem:

Young Leosia wydała nowy utwór. Jednocześnie zainicjowała start swojej wytwórni po odejściu z ekipy Internaziomali.

Young Leosia stoi sama, a jednak jest tłocznie

Dziś o północy Young Leosia rozpoczęła nowy rozdział w swojej karierze. W serwisach streamingowych zadebiutował Crowd, jej najnowszy solowy utwór. Za jego produkcję odpowiada Borucci, który pracował z Młodą Leokadią już wcześniej.

Singiel to nie wszystko. O 14:00 na kanale raperki pojawi się teledysk. Premiera Crowd to również start nowej wytwórni. Po tym, jak na początku listopada pojawiły się oficjalne informacje o odejściu Leosi z szeregów wytwórni Internaziomale, autorka Szklanek otworzyła własny label – BE Records.

Zobacz: Young Leosia opuszcza wytwórnię Żabsona. „Taka jest kolej rzeczy”

Na ten moment nie wiadomo, czy będzie to jednoosobowa oficyna, czy Sara ma zamiar podjąć się wydawania innych artystów. Niektórzy internauci podejrzewają, że do Leokadii dołączy wkrótce Bambi znana m.in. z udziału w Starterze SBM-u. Młoda twórczyni w ostatnich tygodniach często pojawiała się w mediach społecznościowych założycielki BE Records.

Young Leosia – Crowd

Prędki transfer Leosi

Porzucenie Internaziomali na rzecz własnej wytwórni to duży krok z biznesowego punktu widzenia. Zazwyczaj artyści czekają kilka lat, by zdobyć się na podobne działania. Jednym z przykładów może być Bedoes i 2115 Label, które wystartowało po pięciu latach od debiutu Borysa w szeregach SBM-u.

Leosia podjęła tę decyzję zaledwie rok po debiucie. We wrześniu 2021 na rynku ukazały się Hulanki EP, które w niedługim czasie pokryły się platyną, czyli przekroczyły nakład trzydziestu tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Materiał promowały takie single jak Szklanki, Jungle Girl z Żabsonem, Baila Ella i Wyspy. Obecnie byłej Internaziomalki słucha miesięcznie ponad siedemset pięćdziesiąt tysięcy osób na Spotify. To o ponad milion ludzi mniej niż Żabsona.

Young Leosia wydała nowy utwór. Jednocześnie zainicjowała start swojej wytwórni po odejściu z ekipy Internaziomali. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Young Leosia stoi sama, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →