fot. materiały prasowe

Young Leosia opuszcza wytwórnię Żabsona. „Taka jest kolej rzeczy”


08 listopada 2022

Podziel się newsem:

Young Leosia zakończyła współpracę z INTERNAZIOMALAMI, wytwórnią i ekipą założoną przez Żabsona. Raperka ma na koncie dopiero jeden projekt.

Young Leosia nie jest już Internaziomalką

Wczoraj na łamach Onetu ukazał się kolejny odcinek podcastu WojewódzkiKędzierski, którego gospodarzami są Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski. Tym razem dziennikarze zaprosili do programu Young Leosię. W trakcie ponad półtoragodzinnej rozmowy autorka Szklanek przyznała, że rozstała się z wytwórnią Żabsona – Internaziomalami. Twórczyni twierdzi, że jej decyzja jest naturalną kolejną rzeczy. W wypowiedzi przywołała również przykład samego Żabsona.

Zobacz: Young Leosia i Żabson w ogniu Piekielnej Kuchni

Zakończyliśmy współpracę wydawniczą, teraz będę sama wydawać swoją muzykę. Jest to jakaś droga, która właściwie jest częsta w przypadku dużych artystów. W pewnym momencie idą własną drogą. Żaba też w którymś momencie poszedł własną ścieżką. Był związany wydawniczo z różnymi ludźmi, a kiedyś był hypemanem Borixona. Taka jest kolej rzeczy

– powiedziała Leosia.

Minął rok od debiutanckiej płyty

Leosia pokazała się szerszej publiczności dopiero w zeszłym roku m.in. za sprawą viralowych Szklanek. Teledysk do wspomnianego singla zebrał już ponad trzydzieści osiem milionów wyświetleń. Z kolei w serwisie Spotify piosenkę odsłuchano ponad trzydzieści cztery miliony razy. We wrześniu zeszłego roku Sara wydała także debiutancką EP-kę, tj. Hulanki.

Przeczytaj także: Young Leosia podbije Eurowizję, czyli eurowizyjny case rapowy

Ledwo dwudziestominutowy materiał składa się z siedmiu singli, w tym Jungle Girl, Wysp, Baila Elli czy wspomnianych Szklanek. Obok byłej Internaziomalki wystąpił jej ówczesny wydawca oraz druga z najgłośniejszych kobiecych ksywek ostatniego roku – Oliwka Brazil. O popularności raperki świadczy także sprzedaż Hulanek. Po niecałych trzech miesiącach, dokładnie 12 stycznia, Związek Producentów Audio Video przyznał Leosi Platynową Płytę za sprzedaż ponad trzydziestu tysięcy egzemplarzy.

Young Leosia – Hulanki EP – odsłuch albumu

Young Leosia zakończyła współpracę z INTERNAZIOMALAMI, wytwórnią i ekipą założoną przez Żabsona. Raperka ma na koncie dopiero jeden projekt. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →