fot, Maciej Chomik

Young Leosia, Mata, Dawid Podsiadło. Kto jeszcze znalazł się na liście 100 Najbardziej Wpływowych Polaków Newsweeka?


04 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Zakończył się plebiscyt Nesweeka, w ramach którego wyłoniono 100 Najbardziej Wpływowych Polaków. Na liście znaleźli się politycy, pisarze, działacze społeczni, sportowcy oraz artyści. Wśród nich – Young Leosia.

Young Leosia. Jak Jungle Girl została jedną z najbardziej wpływowych Polek

Postać raperki z pewnością należy uznać za fenomen. Wydanie Szklanek było w jej przypadku jak przebicie szklanego sufitu. Bangerowy utwór, którego raczej nikt nie brał na poważnie, nakręcił spiralę hype’u. Wydały się Hulanki, trasa koncertowa, która okazała się ogromnym sukcesem – sold outy w największych klubach w największych polskich miastach zaraz po debiucie – pik popularności… Mało kto nad Wisłą nie wie, kto to Young Leosia, mało kto o niej nie słyszał. Sukces? Bez wątpienia. Jeden z wielu.

Oprócz nieoficjalnych tytułów królowej parkietu i królowej afteru (bo jej się należy), artystka zyskała również jak najbardziej uznawane honory i znalazła się na liście 100 Najbardziej Wpływowych Polaków Newsweeka.

Przeczytaj: Young Leosia przekazuje 50 tys. złotych na rzecz fundacji Inspiring Girls Polska

Young Leosia nesweek lista najbardziej wpływowych polaków
fot. Maciej Chomik

Politycy, artyści, sportowcy i celebryci na jednej liście

Wczoraj ukazało się podsumowanie Newsweeka, ujawniające 100 Najbardziej Wpływowych Polaków. Na liście znaleźli się przedstawiciele różnych profesji – od polityków, lekarzy aż po stowarzyszenia, grupy i organizacje, na przykład obywatele pomagający uchodźcom na granicy (12. miejsce) czy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (17. miejsce).

Czytelnicy „Newsweeka” wybrali 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków. „Vox populi, vox Dei. Głos ludu, głos Boga” – mówił w 2018 r. Jarosław Kaczyński. Chodziło o obniżki pensji parlamentarzystów, które miały ugasić społeczny gniew po ujawnieniu premii w rządzie Beaty Szydło. Poza tym Kaczyński głosu ludu słucha rzadko. Lud czytający „Newsweek” odpłacił mu pięknym za nadobne. W internetowym głosowaniu na 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków wszechmocny prezes PiS znalazł się dopiero w połowie stawki, za to na miejsce pierwsze lud wyniósł nemezis Kaczyńskiego – Donalda Tuska.

Przeglądamy wyniki naszego głosowania i wciąż się głowimy: czy to tylko zabawa, czy może prognoza na przyszłość?

– czytamy na stronie Nesweeka

W zestawieniu nie zabrakło oczywiście przedstawicieli popkultury. Stawkę otwiera Maciej Stuhr (na piątej lokacie), dziesiąte i jedenaste miejsce zajmują pisarze, odpowiednio: Olga Tokarczuk i Jakub Żulczyk. Na czternastej pozycji znalazł się ulubieniec Internetu, Robert Makłowicz. Mata, jako pierwszy przedstawiciel branży muzycznej wylądował na 22. miejscu, a za nim uplasował się Dawid Podsiadło (31. w rankingu), Ralph Kaminski (z numerem 40), Katarzyna Nosowska (44), Maria Peszek (46) czy Daria Zawiałow (47).

Young Leosia zajęła 54 lokatę – ledwie cztery oczka niżej od prezesa partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego.

Czy możemy powoli mówić o Young Leosia World Domination?

Young Leosia – Baila Ella

Zakończył się plebiscyt Nesweeka, w ramach którego wyłoniono 100 Najbardziej Wpływowych Polaków. Na liście znaleźli się politycy, pisarze, działacze społeczni, sportowcy oraz artyści. Wśród nich – Young Leosia. Young Leosia. Jak Jungle Girl została jedną z najbardziej wpływowych Polek Postać raperki z pewnością należy uznać za fenomen. Wydanie Szklanek było w jej przypadku jak przebicie […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →