YO! MTV RAPS w nowej wersji wraca na popularną platformę streamingową


22 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Rap jest obecnie jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych na świecie. I raczej nie ma już ku temu wątpliwości. A jeśli jednak ktoś jeszcze ma ku temu obiekcje, powinien rozwiać je fakt, że jedna z popularnych stacji telewizyjnych o międzynarodowym zasięgu, wykupiła prawa do kultowego YO! MTV RAPS. Już wkrótce rozpocznie emisję nowej wersji najbardziej rozpoznawalnego cyklu zorientowanego jedynie na rap. Również w serwisach streamingowych. Sprawdź!

Paramount+ wprowadza YO! MTV RAPS do swojej ramówki

Pierwsze pogłoski mówiące o tym, że najważniejszy rapowy program telewizyjny ma powrócić, docierały do nas już przed rokiem. Jednak wówczas, informacje pozbawione konkretnych szczegółów, postrzegane bardziej w kategoriach plotki, nie wywołały większego szumu. Sytuacja diametralnie zmieniła się natomiast przed kilkoma dniami. Otrzymaliśmy bowiem medialne oświadczenie potwierdzające, że YO! MTV RAPS wraca! Nie jednak do ramówki klasycznej telewizji, a na jedną z popularnych, a co ważniejsze, posiadających globalny zasięg, platform streamingowych. A na ten, tak mocno zorientowany na hip-hop, ruch zdecydowali się włodarze serwisu Paramount+. Decyzją o przejęciu praw do formatu YO! MTV RAPS i wprowadzeniu programu do oferty streamingowej pochwalił się, nie kryjąc przy tym dużego zadowolenia z całej sytuacji, Bruce Gillmer, czyli prezes Paramount+.

Yo! MTV Raps to naprawdę jedna z najbardziej przełomowych, kultowych serii muzycznych do tej pory. Niezwykle popularna seria wprowadziła hip hop na świat i po drodze pomogła rozpocząć karierę niezliczonym artystom. Conceited i DJ Diamond Kuts to idealna para, która wniesie nowe życie i energię do naszej historycznej przeszłości, ponieważ łączymy spuściznę programu ze świeżymi twarzami teraźniejszości i przyszłości hip-hopu, biorąc YO! na całym świecie do zupełnie nowej generacji fanów na Paramount+.”

Bruce Gillmer

Wiemy, kto będzie prowadził nową wersję YO! MTV RAPS

To nie koniec dobrych informacji. Oprócz samego zamysłu, który obrało szefostwo Paramount+ przy tworzeniu nowego formatu YO! MTV RAPS, poznaliśmy już również obecnych gospodarzy programu. I w tym miejscu osobą odpowiedzialnym za stworzenie świeżej wersji YO! MTV RAPS należą się brawa! Poszukiwania nowych prowadzących poprzedzono bowiem porządnym researchem rapowego środowiska, nie pozostawiając nic przypadkowi. Tym sposobem, na głównego gospodarza, a dokładniej, gospodynię YO! MTV RAPS wybrano DJ Diamond Kuts – pochodzącą z Filadelfii specjalistkę od gramofonów, winyli i rapu, a zarazem pierwszą przedstawicielkę płci żeńskiej, której słynna stacja radiowa Power 99 pozwoliła zaistnieć na swojej antenie w roli DJ-ki.

Diamond Kuts, w prowadzeniu YO! MTV RAPS towarzyszyć będzie natomiast Conceited. Tego gościa kojarzyć mogą przede wszystkim fani battle rapu. Pochodzący z Brooklynu raper zwycięsko stoczył ogromną liczbę bitew na rymy, a także miał już okazję współprowadzić komediowy cykl Wild’N’Out. Teraz przyszedł czas, aby Conceited sprawdził się jako współgospodarz nowej wersji najbardziej znanego, rapowego programu telewizyjnego.

Conceited-and-DJ-Diamond-Kuts-YO-MTV-RAPS
Gospodarze nowej wersji YO! MTV RAPS: Conceited i DJ Diamond Kuts

YO! MTV RAPS – trochę historii

O tym, że to właśnie YO! MTV RAPS był najbardziej wpływowym, a z pewnością najbardziej znanym rapowym programem telewizyjnym, zdaje sobie sprawę większość odbiorców tego gatunku muzyki. Format stworzyli wspólnie Ted Demme oraz Peter Dougherty, a emisję premierowego odcinka datuje się na dzień 6. sierpnia 1988 roku. Od tego dnia cykl nieprzerwanie prowadzono aż do 1995 roku. YO! MTV RAPS nie usunięto jednak całkowicie z ramówki MTV. Przez kolejne lata program był nadal nadawany, jednak w uproszczonej i znacznie krótszej wersji. Pierwszym gospodarzem YO! MTV RAPS był natomiast Fab Five Freddy, którego w późniejszym okresie zastąpił równie znany Ed Lover. Gośćmi prowadzących w tamtych czasach byli natomiast wszyscy najważniejsi wówczas twórcy hip-hopowej kultury. Odwiedziny w studiu YO! MTV RAPS rozpoczął pionier Afrika Bambaataa, a po twórcy Zulu Nation przyszli również, chociażby, N.W.A, Public Enemy, LL Cool J, Ice-T, De La Soul, Eric B. & Rakim, EPMD czy Ultramagnetic MC’s. My z kolei, w tym miejscu, chcielibyśmy przypomnieć Wam występ w YO! MTV RAPS równie legendarnego Wu-Tang Clanu.

Co i od kiedy czeka nas w nowej wersji programu?

Rąbka tajemnicy na temat nowej wersji YO! MTV RAPS zdążył uchylić już prezes Paramount+. Oprócz tego zdążyliśmy dowiedzieć się również dla Was, że w obecnym formacie programu, z DJ Diamond Kuts i Conceited w roli prowadzących, przewidziano miejsce zarówno na występy na żywo, zaskakujące cyphery, a także, co bardzo ważne, na przekazywanie treści, które pomagać mają odbiorcom odkrywać hip-hopową kulturę. Idea zatem bardzo zbliżona do tej, która przyświecała twórcom YO! MTV RAPS przed trzydziestoma laty. Z kolei świeża wersja programu na platformie Paramount+ zadebiutować ma już na wiosnę. Czekamy z niecierpliwością!

YO! MTV RAPS wraca wiosną na Paramount+
YO! MTV RAPS wraca wiosną na Paramount+

Rozpoczęcie ponownej emisji kultowego programu zaplanowano na wiosnę, a nowymi prowadzącymi zostalo DJ Diamond Kuts oraz raper Conceited

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →