9liter

DVD z koncertu XXGM Kalego jednak się nie ukaże


20 października 2021

Podziel się newsem:

Po długich negocjacjach natury prawnej, nagranie wideo z koncertu XXGM Kalego prawdopodobnie nigdy nie zostanie wydane.

XXGM – wielki jubileusz Kalego i Ganja Mafii

W lipcu 2020 roku na oficjalny kanał YouTube’owy Kalego trafił teaser nagrania z koncertu XXGM, który odbył się w 2019 roku. Było to ogromne wydarzenie z okazji dwudziestolecia twórczości rapera oraz dziesięciolecia działalności jego składu Ganja Mafia. Wraz z teaserem na sklepie Ganja Mafii rozpoczęła się sprzedaż płyt DVD z pełnym nagraniem tego koncertu, do którego dołączany miał być także album ze zdjęciami z wydarzenia. Limitowany preorder w liczbie 10 000 sztuk jednak nigdy nie trafił do żadnego ze słuchaczy.

XXGM – XX Lecie Kaliego & X Lecie Ganja Mafia (DVD Trailer)

Problemy natury prawnej

Wraz z kolejnymi miesiącami dochodziło do kolejnych przesunięć wysyłki płyt. Jak się później okazało, wynikały one z problemów prawnych związanych z materiałem. Choć Kali i ludzie pracujący w Ganja Mafia Label zapewniali, że każdy otrzyma zamówione przez siebie DVD, dziś na maile preorderowiczów trafił następujący komunikat:

Przez ostatni rok robiliśmy wszystko, by dokończyć i dostarczyć do ciebie projekt XXGM w formie DVD w najwyższej jakości. Po długich, wciąż jeszcze trwających bataliach natury prawnej, nie jesteśmy w stanie określić, kiedy – i czy w ogóle – uda nam się go zrealizować w 100% do końca

Krime Story 2 coraz bliżej

Szansa na wyjście materiału w formie wideo jest więc raczej niewielka. Każdy kto dokonał zakupu DVD z koncertu XXGM może zażądać zwrotu pieniędzy lub otrzymać nagranie audio z koncertu w wersji 2CD, obiecany wcześniej album ze zdjęciami, plakat podpisany przez Kalego, ale także przedpremierowy pdf z Krime Story 2, książką autorstwa rapera. Z komunikatu wynika, że wysyłka nastąpi tydzień przed oficjalną premierą Krime Story 2 tak więc niespodziewanie otrzymamy kontynuację kryminału ciepło przyjętego przez fanów Kalego.

Po długich negocjacjach natury prawnej, nagranie wideo z koncertu XXGM Kalego prawdopodobnie nigdy nie zostanie wydane. XXGM – wielki jubileusz Kalego i Ganja Mafii W lipcu 2020 roku na oficjalny kanał YouTube’owy Kalego trafił teaser nagrania z koncertu XXGM, który odbył się w 2019 roku. Było to ogromne wydarzenie z okazji dwudziestolecia twórczości rapera oraz […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →