kadr z klipu do utworu "K4LION" Kalego

Przyłapany na kradzieży. Kali wydał oświadczenie w sprawie refrenu do „Atlantydy”


25 października 2022

Podziel się newsem:

Jak zauważył syn jednego z członków zespołu Jauntix, Kali „pożyczył” tekst refrenu z ich utworu. Jest oświadczenie artysty.

Ukradł? Pożyczył? Kali wydaje oświadczenie

Pamiętacie zespół Jauntix? Kali miał prawdopodobnie nadzieję, że nie, gdy pisał utwór Atlantyda ze swojej ostatniej płyty K4LION. „Pożyczył” bowiem tekst refrenu z piosenki zespołu, który największe sukcesy święcił początkiem lat 90 i wykorzystał w swoim numerze. Chodzi dokładnie o czterowers:

Chodź zabiorę cie na Atlantydę
Na cudowny zatopiony ląd
Zaryzykuj chociaż może zginiesz
Ucieknijmy razem szybko stąd

Całą sprawą zainteresował się syn jednego z członków Jauntix, Marcina Jaglarza, który nagłośnił sprawę. Odniósł się do niej także Kali, który wydał następujące oświadczenie na swoim Facebooku, a także nieco poszerzone na instagramowym story, skąd już zdążyło zniknąć:

Na albumie „K4LION” wykonałem opracowanie utworu muzycznego „Atlantyda” z 1992 r zespołu Jauntix, polegające na wykorzystaniu fragmentu tekstu bez wskazania – Małgorzaty Krajewskiej – jako współautora tekstu, a utworu Jauntix „Atlantyda” jako inspiracji, za co przepraszam. Automatycznie podejmuję legalne kroki służące wyprostowaniu tego niedopatrzenia z nadzieją, że zarówno Wy, jak i fani zespołu Jauntix, okażecie wyrozumiałość, a cała sprawa będzie mieć pozytywny finał, obecnie wszystko na to wskazuje.

Przyłapany na kradzieży. Kali wydał oświadczenie w sprawie refrenu do „Atlantydy”

Na tym sprawa prawdopodobnie się zakończy, choć ciężko nie czuć niesmaku po takim oświadczeniu. Jak bowiem można nazwać „opracowaniem” wykorzystanie treści refrenu z innego utworu, nie uwzględniając przy tym istnienia, chociażby prawa autorskiego? I w jaki sposób niedopatrzeniem jest jawna kradzież treści refrenu, tym bardziej, że płyta Kalego trafiła już na półki sklepowe i za późno już na zmianę w jej treści w przypadku, gdyby członkowie zespołu Jauntix nie życzyli sobie wykorzystania ich Atlantydy? Poniżej znajdziecie oba utwory. A jaka jest wasza opinia na temat całego zdarzenia?

Jauntix – Atlantyda

Kali – Atlantyda

Jak zauważył syn jednego z członków zespołu Jauntix, Kali „pożyczył” tekst refrenu z ich utworu. Jest oświadczenie artysty. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Ukradł? […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →