Taco Hemingway i Otsochodzi w 3. odcinku vloga Club2020

Wisienka na torcie”, czyli 3. odcinek vloga od Club2020


30 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Na kanale 2020 pojawił się trzeci vlog dokumentujący kulisy tworzenia się projektu Club2020. Tym razem mniej było o nagrywaniu płyty, a więcej o premierowym koncercie, który odbył się w październiku w gdańskim klubie B90.

Kulisy powstawania projektu

W niespełna 9-minutowym materiale, który dla 2020 nakręcił Filip Skrońc, widzimy przede wszystkim napiętą atmosferę przed tajemniczym eventem, sam koncert z perspektywy sceny, a potem totalne rozluźnienie tuż po nim. Nie brakuje backstage’owych migawek z udziałem członków 2020: pierwszych odsłuchów materiału (w studiu i w jadącym aucie), gorączkowego szukania bibułek za kulisami, pojedynku na konsoli między Taco a Otsochodzi, czy nawet poważnych solowych wypowiedzi. „Dołożę wszelkich starań, żeby to się udało” – mówi zupełnie szczerze do kamery pod koniec materiału Oki.

Pierwszy rzut oka na okładkę

Wartą odnotowania ciekawostką w tym materiale jest też wypowiedź artysty wizualnego Wojciecha Pietryki, który przygotował okładkę płyty Club2020. Co prawda nie widzimy jeszcze finałowego produktu, jedynie wersję roboczą na ekranie komputera, ale twórca tłumaczy, jak powstawał cover. Widzimy też niecodzienny sprzęt, którym uchwycono postacie raperów.

Na okładce chcemy zaprezentować twarze artystów, które będą jak jedna wielka rzeźba (…) Chcieliśmy technologicznie naprawdę ciekawie rozwiązać zaprezentowanie tych sylwetek. Nie zawsze zdjęcia są idealnym rozwiązaniem i ważne było dla mnie to, żeby znaleźć narzędzie i formę wyrazu dla każdej z tych osób, która będzie uniwersalna i będzie mogła ich zaprezentować w sposób równy między sobą

– mówi Pietryka.

Czytaj też: Ukryte smaczki w „Malibu Barbie”. Porozmawialiśmy z reżyserem klipu 2020

Wszystko według planu, płyta już wkrótce

Wygląda na to, że wszystko idzie według rozpiski, na której niestety prawie wszystkie pozycje wydają się być już odhaczone. Po 3 singlach i 3 vlogach czeka nas już „tylko” premiera płyty 2020, która ma ukazać się 10 marca. I choć tytuł Wisienka na torcie wydaje się jasny, to nie zdziwimy się, jeśli kolektyw czymś nas jeszcze zaskoczy.

kadr z vloga Club2020

Na kanale 2020 pojawił się trzeci vlog dokumentujący kulisy tworzenia się projektu Club2020. Tym razem mniej było o nagrywaniu płyty, a więcej o premierowym koncercie, który odbył się w październiku w gdańskim klubie B90. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →