fot. kadr z teledysku „Wielka cisza”

„Wielka cisza”: Bovska o macierzyństwie, walce z niepłodnością i leczeniu in vitro. Obejrzyj teledysk


26 października 2022

Podziel się newsem:

Bovska zaprezentowała nam najnowszy teledysk do piosenki Wielka cisza. Singiel, mimo wymownego tytułu, to głośny krzyk w imieniu kobiet.

Skrajności zamknięte w muzyce

Bovska od wielu lat zachwyca nas głową pełną pomysłów. To artystka przez wielkie „a”, która mimo niesamowitego warsztatu pozostaje jednak w alternatywnej niszy. Może to i lepiej, bo skoro z rąk wokalistki mamy dostawać takie perełki, jak najnowszy singiel Wielka cisza, to życzę jej kariery usłanej tylko takimi nowościami.

Przeczytaj także: BOVSKA zabiera nas nad Bałtyk, by uwolnić tam głęboko skrywane emocje

BOVSKA
fot. Łukasz Murgrabia

Bardzo wymowny i wypełniony emocjami teledysk dotyka tematu, który doprowadził na skraj wytrzymałości wiele Polek. Swój własny światopogląd narzucają im bowiem rządzący, często ryzykując ich zdrowiem, a nawet życiem. Na nic zdały się protesty, a także spływające z całego świata słowa dezaprobaty. Mieszkanki i mieszkańcy naszego kraju muszą dalej walczyć o podstawowe prawa, które z każdym kolejnym dniem są im coraz częściej odbierane. I właśnie w tej sprawie wypowiada się w nowym utworze Bovska, dając upust swoim wewnętrznym emocjom. Teledyskowi do piosenki towarzyszy następujące przesłanie:

Wielka Cisza opowiada o nadziei, zwątpieniu, cierpieniu, wzlotach i upadkach, które towarzyszą kobiecie zmagającej się z marzeniem o macierzyństwie i niepłodnością. Po latach nieudanych prób i wielu podejść do leczenia in vitro, Bovska, zdecydowała się podzielić z innymi kobietami swoim doświadczeniem i trudnymi emocjami. Chcemy przełamać ten owiany tabu temat oraz wesprzeć kobiety, które w tej drodze są niezwykle samotne i po cichu dźwigają ciężar leczenia. Temat ten jest wyjątkowo ważny szczególnie w czasach kiedy kobiety na nowo muszą walczyć o swoje prawa reprodukcyjne, a in vitro jest tak stygmatyzowane przez kościół katolicki i obecne władze

– czytamy w opisie teledysku.

BOVSKA – Wielka cisza, posłuchaj!

Bovska zaprezentowała nam najnowszy teledysk do piosenki Wielka cisza. Singiel, mimo wymownego tytułu, to głośny krzyk w imieniu kobiet. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →