fot. materiały promocyjne

Walter White i Jesse Pinkman pojawią się w Albuquerque naprawdę. Jako pomnik


14 lipca 2022

Podziel się newsem:

Albuquerque zyskało ogólnoświatową sławę jako miejsce wydarzeń z serialu Breaking Bad. Po prawie dekadzie od zakończenia serialu Walter White i Jesse Pinkman ponownie pojawią się w mieście. Tym razem w formie pomnika.

Walter White i Jesse Pinkman wrócą do Nowego Meksyku

Jak podaje serwis Collider.com, miasto Albuquerque zgodziło się uhonorować Waltera White’a i Jessego Pinkmana, głównych bohaterów Breaking Bad, specjalnym pomnikiem. Z inicjatywy Sony Pictures przed Albuquerque Convention Center mają pojawić się statuy z podobiznami Bryna Cranstona (Heisenberg) i Aarona Paula (Pinkman). Odsłonięcie posągów odbędzie się 29 lipca. Wydarzenie skomentował Vince Gilligan, twórca serii.

W ciągu piętnastu lat, dwóch seriali i jednego filmu Albuquerque było dla nas cudownym miejscem. Chciałem się odwdzięczyć i dać coś w zamian. Te pomniki Waltera White’a i Jessego Pinkmana wykonane z brązu istnieją dzięki hojności Sony Pictures Television i kunsztowi Trevora Grove’a, który je wykonał. Uwielbiam te podobizny. Cieszę się, że mogę sobie wyobrazić, jak zdobią to miasto przez kolejne dekady, przyciągając tłumy turystów

– powiedział.

Zobacz: Współtwórca Better Call Saul wyjaśnia, dlaczego po finałowym sezonie oglądanie Breaking Bad już nie będzie takie samo

Wspólne stanowisko zajęli także Aaron Paul oraz Bryan Cranston. Aktorzy nie kryją ekscytacji zaistniałą sytuacją.

To miasto wiele dla nas znaczyło przez lata i chcemy podziękować wszystkim mieszkańcom za to, że są nie tylko wspaniałymi gospodarzami, ale także ważnymi postaciami w opowiadaniu historii. Zarówno w Breaking Bad, jak i Better Call Saul. Doceniamy również fakt, że statuetki będą znajdowały się w pomieszczeniach, a więc będą chronione przed gołębiami składającymi swoje krytyki na naszych głowach.

Statuy zamówiono już w 2019 roku. Skalowaniem naturalnej wielkości figur zajęli się pracownicy American Fine Arts Foundry z Burbank w Kalifornii.

breaking bad
fot. materiały prasowe

Albuquerque zyskało ogólnoświatową sławę jako miejsce wydarzeń z serialu Breaking Bad. Po prawie dekadzie od zakończenia serialu Walter White i Jesse Pinkman ponownie pojawią się w mieście. Tym razem w formie pomnika. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →