W Berlinie zorganizowano sąsiedzkie seanse filmowe

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Ciekawa inicjatywa mieszkańców Berlina. Na fasadach kamienic, za pomocą rzutnika zorganizowano seanse filmowe dla mieszkańców.

Windowflicks to projekt, który powstał w stolicy Niemiec jako alternatywa dla samotnego oglądania filmów na Netflixie, w czasie zamknięcia kin z powodu pandemii.

sąsiedzkie kino na fasadzie kamienicy

Windowflicks – pokazy filmowe na ścianach kamienic w Berlinie

Organizatorzy seansów na fasadach kamienic pokazali na zdjęciach, jak montują sprzęt potrzebny do projekcji w małych łazienkach lub kuchniach. Dodatkowo, głośniki stawiane są także w mieszkaniu właściciela budynku po to, by dźwięk docierał do wszystkich sąsiadów. Docelowo pomysłodawcy chcą rozszerzyć działalność również o koncerty dla większego grona odbiorców.

sąsiedzkie kino na fasadzie kamienicy
sąsiedzkie kino na fasadzie kamienicy

Chcieliśmy pokazać ludziom, że nie muszą wcale siedzieć samotnie przed ekranem komputera, by oglądać filmy. Wystarczy otworzyć swoje okno i oglądać je razem z sąsiadami. Naszym celem jest zorganizowanie wielkiego seansu na 100 fasadach jednocześnie. Do tego chcielibyśmy dołączyć koncerty muzyczne.

Olaf Karkhoff, pomysłodawca akcji dla Guardiana

Mieszkańcy Berlina mogą zgłaszać się do inicjatywy. Jedyny wymóg to przynajmniej 20 mieszkań, które mają widok na tę samą ścianę budynku. Podczas tych seansów faktycznie można poczuć się jak w kinie, gdyż przed rozpoczęciem filmu można kupić popcorn ;)

sąsiedzkie kino na fasadzie kamienicy
sąsiedzkie kino na fasadzie kamienicy

Inicjatywa spodobała się jednemu z niemieckich reżyserów – Wimowi Wendersowi, który zniósł opłaty za pokazy swojego filmu Niebo nad Berlinem z 1987 roku.

Przeczytaj także: Czy kina samochodowe przyjmą się w Polsce?

Ciekawa inicjatywa mieszkańców Berlina. Na fasadach kamienic, za pomocą rzutnika zorganizowano seanse filmowe dla mieszkańców. Windowflicks to projekt, który powstał w stolicy Niemiec jako alternatywa dla samotnego oglądania filmów na Netflixie, w czasie zamknięcia kin z powodu pandemii. Windowflicks – pokazy filmowe na ścianach kamienic w Berlinie Organizatorzy seansów na fasadach kamienic pokazali na zdjęciach, […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.