Niezwykły projekt berlińczyków. 381 mieszkańców miasta sfotografowało się nago


22 marca 2017

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Nie ma chyba bardziej otwartego miasta niż Berlin. Udowadnia to projekt fotograficzny, którego uczestnicy sfotografowali się nawzajem nago.

Dwóch czeskich artystów – Martin Gabriel Pavel i Marek Kučera – postanowiło stworzyć prosty, ale wyjątkowy projekt. Założenie było naprawdę banalne – przez dwa lata aparat był przekazywany z rąk do rąk. Każda z osób robiła innej zdjęcie nago, a następnie sfotografowana osoba robiła zdjęcie kolejnej osobie, aż aparat trafił do jednego z autorów projektu.

Powstało w ten sposób aż 381 zdjęć, które świetnie pokazują, jaki jest współczesny Berlin. Przede wszystkim fotografie są dowodem na to, jak bardzo otwarci i różnorodni są jego mieszkańcy – nie wstydzą się swojego ciała, na zdjęciach pokazując siebie i nie ukrywając, jacy są naprawdę. Sami autorzy projektu nie ukrywają, że wybór Berlina nie był przypadkowy i możliwe, że w żadnym innym mieście nie znaleźliby tylu chętnych modeli i modelek.

Projekt Daily Project powstawał dwa lata. Już wkrótce dzięki akcji crowdfundingowej zdjęcie mogą ukazać się w formie albumu. Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na portraitdaily.com.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: