Czy kina samochodowe przyjmą się w Polsce?

Podziel się newsem:

W odpowiedzi na zamknięcie kin, w związku z pandemią koronawirusa, w wielu polskich miastach powstała inicjatywa zorganizowania kina samochodowego.

Kina samochodowe kojarzą nam się głównie ze Stanami Zjednoczonymi, gdyż ten sposób oglądania filmów jest często pokazywany w amerykańskich produkcjach filmowych i serialowych, jako idealny pomysł na randkę lub spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Choć w ostatnich latach tego typu seanse przestały być tak popularne, to w czasie pandemii mają szansę powrócić do łask. I to nie tylko w Stanach.

Kino samochodowe jako alternatywa dla tradycyjnych kin w czasie pandemii

W czasie, gdy możliwości oglądania filmów ograniczyły się do serwisów streamingowych, w wielu polskich miastach powstała inicjatywa zorganizowania kina samochodowego. Wydają się one bezpieczne, gdyż każdy widz siedzi zamknięty we własnym aucie, bez kontaktu z innymi.

Wśród miast, które chcą zorganizować takie seanse, znalazły się m.in.: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin, Łódź, Katowice, Gdańsk, Zielona Góra, Opole, Częstochowa i wiele innych.

Pierwsze seanse mają się odbyć pod koniec maja. W wydarzeniach na Facebooku możemy przeczytać:

W tym trudnym czasie życie towarzyskie zostało zredukowane do minimum. Restauracje, obiekty rekreacyjne i kulturalne są w większości zamknięte a imprezy anulowane. Aby zapewnić Wam przyjemne wrażenia w czasie społecznego dystansu, uruchamiamy Auto Kino. Codziennie na dużym ekranie będą wyświetlane popularne i lubiane przez wszystkich filmy. Widzowie mogą oglądać je z własnego samochodu.

Więcej szczegółów o biletach i programie kin dowiemy się w najbliższych dniach.

Czy kina samochodowe przyjmą się w Polsce?

Jesteśmy ciekawi, czy kina samochodowe przyjmą się w Polsce i zostaną z nami na dłużej. Chętnych nie powinno brakować, chociaż obecnie, zwłaszcza w większych miastach, coraz więcej osób rezygnuje z posiadania samochodu na rzecz przemieszczania się komunikacją miejską lub rowerem. Przekonamy się niebawem.

Przeczytaj także: W Berlinie zorganizowano sąsiedzkie seanse filmowe

W odpowiedzi na zamknięcie kin, w związku z pandemią koronawirusa, w wielu polskich miastach powstała inicjatywa zorganizowania kina samochodowego. Kina samochodowe kojarzą nam się głównie ze Stanami Zjednoczonymi, gdyż ten sposób oglądania filmów jest często pokazywany w amerykańskich produkcjach filmowych i serialowych, jako idealny pomysł na randkę lub spędzenie czasu z przyjaciółmi. Choć w ostatnich […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →