kadr z teledysku

Vito Bambino z nowym utworem „Podpalmy to” do filmu „Filip


17 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Muzyk Vito Bambino nagrał utwór do dramatu wojennego Filip. Podpalmy to ilustruje trudną fabułę filmu, skupioną wokół historii Żyda, który musi ukrywać swoje pochodzenie i tożsamość.

Vito Bambino – Podpalmy to

Vito Bambino podzielił się utworem Podpalmy to, który ilustruje fabułę dramatu wojennego Filip w reżyserii Michała Kwiecińskiego.

Zacznijmy od tego, że utwór Podpalmy to jest utworem na „zlecenie”. Gdy dostałem propozycję zrobienia piosenki promującej film Filip, pomyślałem, że to będzie klasyczna, szybka fucha bez większego emocjonalnego podejścia. Początkowo jedynie Olek Świerkot, o którym już z wyprzedzeniem wiedziałem, że będzie produkował ten utwór, był dla mnie motywującym argumentem, aby się zgodzić.

skomentował Vito Bambino.

Warunkiem podjęcia współpracy Vito Bambino z twórcami filmu było podjęcie decyzji dopiero po obejrzeniu produkcji. Już po chwili od włączenia Filipa, artysta wiedział, że materiał zainspiruje go do stworzenia utworu głównego.

Tytułowy protagonista Filip (Eryk Kulm) mierzy się z historią w tak delikatny, wrażliwy i własny sposób, że pierwsze zdanie nasuwało się na język samo z siebie: Bo skoro nic nie jest już ważne. Co wtedy? Jak wyglądamy i co się z nami dzieje, kiedy wrogowie zedrą z nas ostatnie uczucie. Ostatnie „coś” na czym nam zależy. Moim zdaniem… Podpalmy to.

kadr z filmu „Filip”

Autorem tekstu jest Vito Bambino, a muzykę współtworzył z Olkiem Świerkotem. W teledysku wyreżyserowanym przez Vito widzimy urywki filmu Filip z odtwórcą głównej roli, Erykiem Kulmem. Utwór będzie częścią specjalnej edycji albumu Pracownia, dostępnej tylko w preorderze. Klasyczna wersja drugiego krążka ukaże się 28 kwietnia tego roku.

„Wrażliwość i szczerość jest naczelną cechą Vito i jego twórczości. To on wyraża duszę młodego pokolenia, a napisany przez niego utwór idealnie uzupełnia przekaz filmu” – podkreślił reżyser Filipa.

Filip w reżyserii Michała Kwiecińskiego

Utwór Bambino ma premierę niedługo przed filmem Filip. Opowiada o historii młodego Żyda, Filipa, którego rodzina ginie w getcie warszawskim, a on sam ukrywa swoją tożsamość i podejmuje się pracy w ekskluzywnym hotelu we Frankfurcie – w samym sercu nazistowskich Niemiec. Z każdym dniem rozwijają się w nim coraz trudniejsze emocje oraz pragnienie zemsty.

Jego scenariusz oparto na powieści Leopolda Trymanda. Dramat wojenny Kwiecińskiego miał swoją oficjalną premierę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wręczono mu Srebrne Lwy oraz nagrody za zdjęcia i charakteryzację. W głównej roli zobaczymy Eryka Kulma. Towarzyszą mu m.in. Victor Meutelet, Caroline Hartig, Zoe Straub, a także Sandra Drzymalska czy Robert Więckiewicz. Premiera już 3 marca.

Muzyk Vito Bambino nagrał utwór do dramatu wojennego Filip. Podpalmy to ilustruje trudną fabułę filmu, skupioną wokół historii Żyda, który musi ukrywać swoje pochodzenie i tożsamość. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →