fot. Kornel Barwiński

Verde daje korepetycje z chemii w Def Jam Recordings Poland. Muzyk objaśnia “Reakcje Chemiczne”


08 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Verde opublikował pierwszy singiel po dołączeniu do Def Jam Recordings Poland. W piosence Reakcje Chemiczne twórca postawił na pop-rockowe brzmienie.

Verde zaczyna przygodę z polskim Def Jamem

Wczoraj w sieci ukazał się pierwszy utwór, który Verde wydał pod banderą Def Jam Recordings Poland. Singiel Reakcje Chemiczne został napisany, wyprodukowany, zmiksowany i zmasterowany przez artystę oraz Liker$a. Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Kornela Barwińskiego. Przy wideo pracowali również Jakub Nadolny (zdjęcia, montaż i color grading) oraz Michał Haśko (operator drona).

Verde – Reakcje Chemiczne

Zobacz: Def Jam Recordings Poland nie przestaje rosnąć w siłę. Kolejny artysta dołącza do wytwórni

O dołączeniu artysty label informował już dwa tygodnie temu. Wówczas poznaliśmy jedynie tytuł piosenki oraz datę premiery. Teraz polski oddział Def Jamu postanowił przybliżyć nieco sylwetkę nowego artysty oraz jego internetową działalność.

Verde w ostatnich miesiącach zyskał bardzo dużą popularność na TikToku, gdzie jego konto obserwuje prawie 150 tysięcy osób. Jego filmy zyskały już ponad 3 miliony polubień – specjalizuje się tam w komediowych, krótkich formach oraz przeróbkach. Jego kreacje cieszą się dużą sympatią, a utwór jesteś nieśmieszna czy przeróbka Midasa w balladowym stylu osiągnęły prawie 2 miliony odsłon.

W mediach działa od początku 2020 roku. Jeśli by wyjść poza sferę “internetową” to jego przygoda z muzyką dużo dłużej. Verde swoją muzykę wydawał wcześniej na kanałach HASHASHINS oraz Kstyka, a jego najpopularniejszymi dotychczas singlami są Brzydkie Piosenki z gościnnym udziałem Feno oraz solowy numer Mate

– czytamy.

Mimo że Verde dołączył do wytwórni kojarzonej głównie z rapem, a jego poprzednie działania również związane są z tym gatunkiem, wytwórnia sugeruje, że nie tego możemy spodziewać się po kolejnych ruchach artysty.

Alternatywa to jego drugie imię – od ciężkich, poważnych brzmień, aż po cukierkowe, luźne kawałki

– zapewniają wydawcy.
verde def jam recordings poland
materiały prasowe, fot. Kornel Barwiński

Verde opublikował pierwszy singiel po dołączeniu do Def Jam Recordings Poland. W piosence Reakcje Chemiczne twórca postawił na pop-rockowe brzmienie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Verde zaczyna przygodę z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →