fot. HBO

Twórcy serialowego „The Last of Us” mieli ogromny problem przy obsadzaniu Ellie


27 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Showrunner serialowego The Last of Us, Craig Mazin, wyjawił, że o rolę Ellie ubiegało się ponad sto aktorek. Angaż otrzymała ostatecznie Bella Ramsey, która według niego była najlepszym wyborem.

Craig Mazin o Ellie

Craig Mazin, showrunner serialu The Last of Us, podzielił się historią dotyczącą obsadzania Ellie. Jedną z głównych bohaterek produkcji zagra ostatecznie znana z Gry o tron Bella Ramsey, która w kultowym serialu HBO wystąpiła jako lady Lyanna Mormont.

Odtwórczyni postaci Ellie poszukiwaliśmy dłużej niż Joela [drugiego głównego bohatera – przyp. red.], gdyż jest to trudniejsza rola. Próbowaliśmy obsadzić czternastoletnią dziewczynę, a aktorstwo nie należy do łatwych rzeczy. W prosty sposób można coś zepsuć i trudno robić to dobrze w tym wieku. A jeszcze trudniej robić to na fantastycznym poziomie. Dzieci nie są tak doświadczone życiowe i ciężej znaleźć małoletniego aktora, który dobrze to odda. Dodatkowo Ellie musi być zabawna, twarda, brutalna i umieć o siebie zadbać. Musiała też sprawić, że uwierzymy w jej więź z Joelem. O angaż ubiegało się ponad sto aktorek.

Kiedy byliśmy już po castingu Belli Ramsey, miałem tylko jedną obawę. Widziałem jej występ jako pierwszy, jeszcze przed Neilem Druckmannem, współproducentem serialu. Bałem się, że nie spodoba mu się tak, jak mi i że już przez resztę życia będę musiał żyć z przekonaniem o tym, iż nie mieliśmy najlepszej Ellie. Ale na szczęście też ją pokochał. I to był strzał w dziesiątkę, nie dało się tego zrobić lepiej. Bella Ramsey jest fantastyczną aktorką

– mówił Mazin w „SFX Magazine”.

Drugą główną rolę w The Last of Us zagra Pedro Pascal. Casting Belli Ramsey był przyjęty bardzo chłodno, a internauci wskazywali na brak fizycznego podobieństwa pomiędzy aktorką a postacią Ellie z produkcji studia Naughty Dog.

Bella Ramsey, odtwórczyni postaci Ellie nie grała w "The Last Of Us"
fot. HBO

Aktorskie The Last of Us

Serial od HBO będzie adaptacją pierwszej części gry studia Naughty Dog o tym samym tytule. Akcja osadzono dwadzieścia lat po tym, jak ludzkość została wyniszczona przez śmiercionośnego wirusa. Joel otrzymuje zadanie wydostania czternastoletniej Ellie ze strefy kwarantanny i przyprowadzenia jej do organizacji poszukującej leku. Podróż nie będzie jednak usłana różami, a w trakcie wędrówki przez Stany Zjednoczone Joel i Ellie będą musieli nauczyć się na sobie polegać. W serialu zagrają również Nick Offerman, Gabriel Luna, Nico Parker, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce oraz Murray Bartlett. Premierę zaplanowano na 15 stycznia 2023 roku.

The Last of Us – zwiastun

Showrunner serialowego The Last of Us, Craig Mazin, wyjawił, że o rolę Ellie ubiegało się ponad sto aktorek. Angaż otrzymała ostatecznie Bella Ramsey, która według niego była najlepszym wyborem. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →