kadr z serialu „Gra o tron”

Pedro Pascal zagra w „Gladiatorze 2”!


02 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Aktor Pedro Pascal zagra w filmie Gladiator 2 u boku Paula Mescala. Druga część kultowego filmu skupi się na losach dorosłego Lucjusza, syna Lucilli i bratanka Kommodusa.

Gladiator 2 z Pedro Pascalem

Wystąpił w serialach jako Oberyn Martell w czwartym sezonie Gry o tron, Javier Peña w Narcos, Din Djarin w The Mandalorian oraz Joel w The Last of Us. Dziś Pedro Pascal nie zwalnia tempa i korzysta z wielkiej sławy, którą przyniosły mu produkcje. Niedługo będziemy mogli zobaczyć queerowy western Pedro Almodóvara z jego udziałem, a na horyzoncie pojawił się również nowy projekt, który z pewnością rozgrzeje serce niejednego fana.

Portal „Deadline” ogłosił, że Pascal zagra jedną z głównych ról w sequelu Gladiatora Ridleya Scotta. Niejasne jest jeszcze to, w kogo wcieli się Pedro Pascal w kontynuacji filmowego klasyka.

O czym opowie kontynuacja Gladiatora?

Oryginalny film z 2000 roku osadzony jest w starożytnym Rzymie i śledzi losy odważnego generała Maximusa (Russel Crowe), który dowodzi zwyciężoną wyprawą przeciw Germanom. Cesarz Marek Aureliusz wyznacza mądrego wojskowego na swojego następcę tronu. Gdy dowiaduje się o tym jego syn Kommodus (Joaquin Phoenix), zabija ojca i zleca morderstwo na Maximusie i jego rodzinie. Generałowi udaje się uciec, ale pozbawiony ochrony, zostaje zaciągnięty siłą do niewoli i trafia do grupy gladiatorów. Tam walczy na śmierć i życie, by w końcu zmierzyć się ze swoim wrogiem, przez którego zginęła jego rodzina. Gladiator zarobił ponad 460 milionów dolarów na całym świecie i był nominowany do 12 Oscarów, zdobywając pięć, w tym za najlepszy film.

Druga część produkcji skupi się na siostrzeńcu Kommodusa, Lucjuszu, w którego wcieli się Paul Mescal. Matka bohatera, Lucylla (Connie Nielsen), była zwolenniczką działań tytułowego gladiatora, choć sama wielokrotnie bała się postawić swojemu złemu bratu. U boku Mescala i Nielsen zagrają również Barry Keoghan (Duchy Inisherin, Dunkierka), Joseph Quinn (Stranger Things), Denzel Washington (American Gangster, Filadelfia) oraz Pedro Pascal.

Russell Crowe o nowym „Gladiatorze”: „Czuję lekką zazdrość”
Rusell Crowe w filmie „Gladiator” (2000)

Aktor Pedro Pascal zagra w filmie Gladiator 2 u boku Paula Mescala. Druga część kultowego filmu skupi się na losach dorosłego Lucjusza, syna Lucilli i bratanka Kommodusa. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →