kadr z klipu do utworu „Escape Plan”

Travis Scott nie stanie przed sądem w związku z tragicznym koncertem w Houston


30 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Travis Scott nie stanie przed sądem w związku z koncertem w Houston, podczas którego zginęło 10 osób, a ponad 300 zostało rannych.

Historia jednego koncertu

Wydarzenia z 5 listopada 2021 roku zmieniły bieg kariery Travisa Scotta. Podczas jego koncertu na festiwalu Astroworld w Houston doszło do tragedii. W pewnym momencie występu tłum zaczął się ściskać, by znaleźć się jak najbliżej sceny, co stało się przyczynkiem do wywołania paniki. W jej wyniku ludzie zaczęli się tratować, a ostatecznie w wyniku tego zdarzenia 10 osób zmarło, a ponad 300 zostało rannych. Zdarzenie to doprowadziło do licznych rozwiązanych kontraktów reklamowych z raperem, a także do przesunięcia premiery jego kolejnego albumu.

Wedle relacji osób, które były na rzeczonym koncercie, w pierwszych rzędach bardzo często interweniował personel medyczny, a raper zwracał uwagę na niebezpieczne sytuacje. Jednak gdy organizatorzy zorientowali się, że należy przerwać wydarzenie, było już za późno. Jest to bardzo ważne w kontekście ustalenia winy. Na najpopularniejszym z nagrań z wydarzenia widać było, że mimo niebezpieczeństwa Travis nie przerwał koncertu. Jednak pełniejszy obraz zaistniałej sytuacji i liczne doniesienia medialne wskazywały przede wszystkim na błędy w organizacji wydarzenia.

Wolny od potencjalnych zarzutów

Do podobnych wniosków co media doszli najwyraźniej śledczy i prokuratura. Jak donosi bowiem Reuters, Travisowi Scottowi nie zostaną postawione żadne zarzuty w związku z koncertem w Houston. Kent Schaffer, adwokat rapera udzielił Pitchforkowi obszernej wypowiedzi na ten temat:

Dzisiejsza decyzja prokuratora okręgowego hrabstwa Harris potwierdza to, co wiedzieliśmy przez cały czas – że Travis Scott nie jest odpowiedzialny za tragedię podczas festiwalu Astroworld. Jest to zgodne z raportami śledczymi wielu mediów oraz raportami rządu federalnego i stanowego, które jednoznacznie obarczają organizatorów – a nie wykonawców – odpowiedzialnością za tę tragedię. Czekając cierpliwie na decyzję prokuratora okręgowego o niewnoszeniu zarzutów, Travis Scott został niesłusznie oskarżany przez wiele osób, pomimo trzykrotnego przerwania występu i nieświadomości skali wydarzeń, które miały miejsce. Teraz, gdy ten rozdział został zamknięty, mamy nadzieję, że wysiłki rządu skupią się na tym, co najważniejsze – pracy, by zapobiegać takim tragediom jak ta, która miała miejsce podczas koncertu Travisa na festiwalu Astroworld.

Travis Scott jest już oczyszczony z wszelkich podejrzeń i może w spokoju pracować nad swoim kolejnym albumem zatytułowanym Utopia, który prawdopodobnie ukaże się już niebawem.

Travis Scott – MAFIA (2022 Billboard Music Awards)

Travis Scott nie stanie przed sądem w związku z koncertem w Houston, podczas którego zginęło 10 osób, a ponad 300 zostało rannych. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →