Tom Odell – od Trumpa i Grety Thunberg do własnych lęków w singlu „monster”

Podziel się newsem:

Tom Odell prezentuje nowy singiel monster, w którym opowiada o swoich wewnętrznych demonach. Artysta zapowiada również album o tym samym tytule.

Tom Odell mierzy się muzyką z własnymi demonami

Monsters to nie przypadkowy tytuł nowego albumu Toma Odella, bowiem potwory i demony towarzyszyły mu w ostatnim czasie wyjątkowo dotkliwie. Na przełomie 2018 i 2019 roku artysta zmagał się ze sporym kryzysem w swoim życiu, choć wyjściowo do napisania tytułowej piosenki zainspirowały go inne wydarzenia.

Tom śpiewa w refrenie swojego nowego singla monster: you’re just a monster and I’m not scared” (jesteś potworem, ale ja się nie boję – przyp. red.). Początkowo wers ten dotyczył aktywistki Grety Thunberg, mierzącej się z prezydentem USA, Donaldem Trumpem, podczas Szczytu Klimatycznego ONZ. Potem jednak stał się on punktem wyjścia do refleksji Odella na temat jego własnej walki z wewnętrznymi lękami.

Tom Odell album i singiel monster
Tom Odell

Tom Odell dzieli się osobistym singlem monster

W efekcie Tom napisał utwór monster, który stał się jego mantrą w przezwyciężaniu ataków paniki i realnie mu pomógł. Sam mówi o swoim najnowszym singlu i jego prywatnych, dramatycznych doświadczeniach:

Od lat cierpię na lęki i ataki paniki. Nigdy nie lubiłem o tym mówić publicznie, bo wiedziałem, że masa ludzi ma o wiele gorzej. Potem wróciłem do momentu, kiedy po raz pierwszy zacząłem mieć do czynienia z tymi rzeczami i zdałem sobie sprawę, że może gdybym wiedział, jak wielu innych ludzi przechodzi przez to samo… cóż, może nie byłoby tak źle, jak było.

Radzenie sobie z tymi rzeczami często wiąże się z poczuciem samotności. Z tego powodu zacznę z Wami bardzo szczerze rozmawiać. Będę mówić tak realistycznie, jak tylko potrafię, o lękach i atakach paniki, oraz o wszystkim pomiędzy. Jeśli ktoś z was zmaga się z tymi rzeczami, być może poczuje, że nie jest w tym sam, nikt z nas nie jest. Ja również z tym walczę.

W 2019 roku moje lęki stały się tak silne, że musiałem na moment przestać tworzyć muzykę. Był taki czas, w którym czułem, że nie mogę wyjść z domu bez doświadczenia ataku paniki. Napisałem utwór monster na temat moich problemów psychicznych. Bardzo ciężko jest mi słuchać o tych momentach życia, bo nie było mi wtedy łatwo, ale jestem dumny z tego utworu. Mam nadzieje, że trafi on do osób, które zmagają się z podobnymi problemami. Pierwsza wersja tego kawałka to jego najczystsza forma i chciałem, żebyście wszyscy ją mogli usłyszeć.

monster v.1 to oryginalna wersja utworu, która została nagrana podczas pierwszych dwóch sesji w studio przy pracy nad całym albumem. Na płycie znajdą się dwie wersje piosenki. Posłuchajcie tej pierwszej!

Tom Odell zapowiada swój czwarty, „cholernie świetny” album Monsters

Wraz z premierą singla monster v.1, Tom Odell oficjalnie zapowiedział również premierę swojego czwartego albumu, Monsters. Artysta napisał o nim w swoich mediach społecznościowych:

Nie zamierzam przekonywać Was, jak dobry jest ten album, bo kto wie, ale powiem tylko, że to moja najbardziej surowa i szczera muzyka, jaką kiedykolwiek stworzyłem… (i jest cholernie świetna).

Tom Odell – numb, posłuchaj singla

Tom Odell – Monsters – premiera albumu, tracklista i okładka płyty

Album Monsters, na którym znajdzie się aż szesnaście premierowych utworów, w tym znany już singiel numb oraz najnowszy moster v.1, ujrzy światło dzienne 25 maja 2021 roku. Prorder płyty jest już dostępny na oficjalnej stronie artysty, a jego tracklista prezentuje się następująco:

 1. numb
 2. over you yet
 3. noise
 4. money
 5. tears that never dry
 6. monster v.2
 7. lockdown
 8. lose you again
 9. fighting fire with fire
 10. problems
 11. me & my friends
 12. country star
 13. by this time tomorrow
 14. streets of heaven
 15. don’t be afraid of the dark
 16. monster v.1
Tom Odell album i singiel monster
Tom Odell – “Monsters”, okładka albumu

Tom Odell prezentuje nowy singiel monster, w którym opowiada o swoich wewnętrznych demonach. Artysta zapowiada również album o tym samym tytule. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →