wikicommons

Timbaland przy pomocy AI stworzył utwór z Biggie’em

Obserwuj nas na instagramie:

Timbaland za pośrednictwem Instagrama pochwalił się stworzonym przy pomocy AI wspólnym utworem z Notoriousem B.I.G.

Spełnianie marzeń przez AI

Wykorzystywanie AI do odtwarzania głosu różnych muzyków budzi duże kontrowersje. Szczególnie, gdy dotyczy to nieżyjących już osób. Jeśli ktoś jednak decydował się na taki krok, byli to raczej mali, internetowi twórcy. Z okazji skorzystał jednak także Timbaland. Legendarny producent przyznał, że bardzo żałuje, że nigdy nie miał okazji współpracować z Biggie’em Smallsem i postanowił spełnić swoje marzenie. Efekt zaprezentował na swoim Instagramie. Jednocześnie zaznaczył, że pracuje nad rozwiązaniem dotyczącym wykorzystania AI, które będzie wynagradzało zarówno twórców, jak i osoby, których głos jest wykorzystywany. Przyjmujemy te obietnice jednak raczej z przymrużeniem oka.

„Wspólny” utwór Timbalanda i Biggie’ego

Zwrotka Biggie’ego do kupienia

Świat muzyki bezpowrotnie się zmienia i ciężko jakkolwiek temu zaprzeczyć. Teraz dzieje się to za sprawą AI, wcześniej duży wpływ na to miało metawersum. Dotyczy to także postaci Biggie’ego. Zarządzająca jego wizerunkiem i twórczością fundacja The Christopher Wallace Estate przygotowała specjalną ofertę związaną z wejściem nieżyjącego od 25 lat rapera w świat NFT za sprawą Sky’s The Limit: The Notorious B.I.G. NFT Collection. Sprzedaż kolekcji rozpoczęła się 26 lipca 2022 roku o godzinie 19:00 polskiego czasu i właściwie w moment wyprzedały się wszystkie sztuki. Ciężko się jednak dziwić. Oprócz koncepcyjnych grafik 3D w zestawie była… licencja na wykorzystanie legendarnego freestyle’u Biggie’ego z Fulton Street we własnym utworze, przy uprzedniej zgodzie The Christopher Wallace Estate. Do dziś nie została ona jednak wykorzystana w żadnym mainstreamowym utworze.

Timbaland za pośrednictwem Instagrama pochwalił się stworzonym przy pomocy AI wspólnym utworem z Notoriousem B.I.G. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Spełnianie marzeń przez AI Wykorzystywanie AI do odtwarzania głosu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →