fot. materiały prasowe

Diddy twierdzi, że r&b jest martwym gatunkiem


19 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Podczas instagramowego live’a Diddy i Timbaland dyskutowali na temat tego, czy r&b jest obecnie martwe. Sprawdź szczegóły.

R&B jest martwe

16 lat temu Nas ogłosił, że hip-hop jest martwy. Idąc za jego przykładem, Diddy podczas dyskusji instagramowej z legendarnym producentem Timbalandem stwierdził, że na światowej scenie muzycznej nie ma już r&b:

R&B jest w tym momencie martwe. Pamiętacie R&B, które ja tworzyłem? Ten gatunek powinien być oceniany przez pryzmat konkretnej rzeczy – to jest uczucie. Musisz to czuć, żeby śpiewać R&B, musisz być szczerym. Ten gatunek to nie hustlerka. Chodzi o eksponowanie swojej wrażliwości. Musisz płakać. Musisz robić to tak, żeby twoja była chciała do ciebie wrócić. Nie chcę słuchać tych wszystkich hustlerskich bzdur. R&B jest martwe i my na to pozwoliliśmy, obniżając oczekiwania, akceptując każdego, kto staje przed mikrofonem. Będą częścią ruchu, który przywróci ten gatunek. Nie czuję żadnych emocji

– Diddy na swoim instagramowym livie (tłumaczenie własne).

Włączając się do dyskusji, Timbaland zaczął bronić współczesnego r&b.

Diddy – Diddy Rock (feat. Timbaland, Twista & Shawnna)

Próba obrony

W obronie współczesnego r&b w dyskusji z Diddym stanął Timbaland, jednak w pewnym momencie zapytany przez autora No Way Out o pięciu wokalistów r&b, którzy mogliby śpiewać na żywo bez autotune’a, miał problem, by odpowiedzieć. Skomentował to po raz kolejny Diddy: Współczesne r&b nie brzmi zbyt żywo. Widzisz, nie umiesz wskazać nawet jednej ksywki. Włączona do dyskusji Mary J. Blige wymieniła z kolei swoich ulubionych wokalistów i wokalistki r&b w historii, pośród których znaleźli się: Chaka Khan, Etta James, Sam Cooke, Aretha Franklin, Jazmine Sullivan i SWV.

Wspólne zdjęcie Timbalanda i Diddy’ego

Diddy twierdzi, że r&b jest martwym gatunkiem
fot. materiały prasowe

Podczas instagramowego live’a Diddy i Timbaland dyskutowali na temat tego, czy r&b jest obecnie martwe. Sprawdź szczegóły. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →