Okładka albumu

The Weeknd z rekordem na liście Billboard Global 200


21 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Na liście Billboard Global 200 znalazło się aż 24 piosenek The Weeknda. Artysta ustanowił tym samym światowy rekord. Sprawdź szczegóły.

The Weeknd i jego wyniki słuchalności

Po nieco rozczarowującym debiucie (Abel zdobył zaledwie 148 tys. jednostek sprzedażowych w pierwszym tygodniu – dla porównania, jego poprzednia płyta uzyskała 444 tys.) Dawn FM w końcu osiąga trochę międzynarodowego blasku. Według magazynu Billboard jego ostatni projekt zaimponował słuchaczom na całym świecie, znajdując się na pierwszym miejscu zestawień słuchalności w Wielkiej Brytanii, Australii, Irlandii, Szwajcarii, Szwecji i Kanadzie.

Za sprawą albumu Dawn FM The Weeknd ustanowił nowy rekord Billboardu, umiejscawiając na liście Billboard Global 200 aż 24 swoje piosenki. Gwiazda pop teraz ma najwięcej odsłuchów w jednym tygodniu dla solowego męskiego wykonawcy. Tracki, które znalazły się na liście to m.in. Sacrifice, Take My Breath, czy Take My Breath z Arianą Grande.

The Weeknd z rekordem na liście Billboard Global 200
The Weeknd, fot. Kevin C. Cox/Getty Images

Piąty studyjny album kanadyjskiego artysty, Dawn FM, zadebiutował na streamingach 7 stycznia i znalazł się na drugim miejscu listy Billboardu. Pierwsze miejsce zajął album DS4Ever Gunny. Pobił Abla o 150 300 jednostek sprzedażowych.

Wraz z wejściem przez obydwa albumu w drugi tydzień sprzedaży The Weeknd spadł na 3 miejsce, Gunna natomiast – na 2. Obydwa projekty pobił soundtrack do filmu animowanego Encanto z hitem We Don’t Talk About Bruno.

Billboard podaje także, że jedyną artystką, która miała więcej piosenek na liście Global 200 jest Taylor Swift (34 piosenki). Kanye i Drake znajdują się za Ablem, z rekordem 23 i 22 utworów.

Przeczytaj także: The Weeknd pracuje nad nową trylogią, a „DAWN FM” to jej część

Na liście Billboard Global 200 znalazło się aż 24 piosenek The Weeknda. Artysta ustanowił tym samym światowy rekord. Sprawdź szczegóły. The Weeknd i jego wyniki słuchalności Po nieco rozczarowującym debiucie (Abel zdobył zaledwie 148 tys. jednostek sprzedażowych w pierwszym tygodniu – dla porównania, jego poprzednia płyta uzyskała 444 tys.) Dawn FM w końcu osiąga trochę […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →