kadr zza kulis gry (źródło: Gun Interactive)

Kulisy produkcji gier. Tak powstają brutalne sceny z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną


17 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Twórcy Teksańskiej masakry piłą mechaniczną pokazali kulisy pracy nad grą. Jak nagrywane są brutalne sceny zaprezentowane w grze? Wszystko dzięki technologii motion capture.

Morderstwo w zielonych rękawiczkach

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda tworzenie scen ruchu postaci, które w grach realizowane są dzięki CGI? Od wielu lat twórców gier, filmów i seriali wspomaga w tym technologia motion capture. Polega ona na przechwytywaniu trójwymiarowych ruchów aktorów i zapisywaniu ich w komputerze – wszystko po to, aby zachować realizm i przenieść na ekran naturalny sposób poruszania się bohaterów.

Na ciekawą promocję swojej nadchodzącej gry wpadło studio Gun Interactive. Tworzą oni adaptację popularnego horroru Teksańska masakra piłą mechaniczną. FIrma przedstawiła nagranie zza kulis, gdzie wyraźnie widać zastosowanie motion capture. Aktorzy, ubrani w specjalne kombinezony z czujnikami, wykonują więc ruchy przypominające dźganie, cięcie i duszenie, przy okazji śmiejąc się złowieszczo. Inni imitują emocje, takie jak lęk i ból, dbając o odpowiednią mimikę twarzy, którą potem gracze zobaczą na ekranie Trzeba przyznać, że to niezwykle ciekawa praca, nawet kiedy patrzy się na to wszystko tylko z boku. Zresztą przekonajcie się sami:

Nagrania z sesji motion capture do gry Teksańska masakra piłą mechaniczną

Legenda Leatherface’a ciągle żywo

Zastanawiacie się, jak ma wyglądać gra Teksańska masakra piłą mechaniczną? Według założeń będzie asymetrycznym multiplayerem, w którym będziemy mogli wcielić się zarówno w każdego z członków rodziny Slaughterów z Leatherfacem na czele, jak i w ścigane przez nich ofiary. Twórcy twierdzą, że zadbali o wierne odtworzenie lokacji i postaci, a także miejsca i czasu, w jakim toczyła się akcja pierwowzoru Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną z 1974 roku. Położyli też nacisk na detale, jak np. użycie soundtracku z klasyczndgo filmu. Nie jest to jednak jedyna produkcja w ostatnim czasie powracająca do kultowej postaci Leatherface’a. W lutym 2022 roku na platformę Netflix trafił film ponownie zatytułowany po prostu Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną. Jest on bezpośrednim fabularnym sequelem oryginalnej produkcji, pomijając przy tym wszystkie kontynuacje, takie jak Leatherface czy Piła mechaniczna 3D.

Zwiastun gry Teksańska masakra piłą mechaniczną:

Twórcy Teksańskiej masakry piłą mechaniczną pokazali kulisy pracy nad grą. Jak nagrywane są brutalne sceny zaprezentowane w grze? Wszystko dzięki technologii motion capture. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →