fot. Dana Trippe

Tame Impala coverują The Strokes. Czego jeszcze możemy spodziewać się po zespole Parkera?


03 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Tame Impala wykonali cover utworu The Strokes. W jakich okolicznościach się to wydarzyło i czy jest szansa na więcej?

Tame Impala vs. repertuar The Strokes

Sztuka coverowania od dawna wywołuje różne emocje. Co innego wykonać cover na żywo, ku uciesze fanów, którzy się tego nie spodziewają, a co innego nagrać taki w studio. Tame Impala wiedzą o tym dobrze, o czym przekonali się uczestnicy Primavera Sound w Barcelonie. Podczas występu australijskiego projektu Kevin Parker i spółka wykonali kawałek Last Nite, pochodzący z wydanej w 2001 roku płyty Is This Is autorstwa amerykańskiego zespołu The Strokes. Nie ma w tym pewnie nic wyjątkowego: ot, jeden zespół coveruje inny, to codzienność. Zastanawiające są jednak słowa Parkera, który zapowiadając utwór, powiedział:

Prawdopodobnie nigdy więcej tego nie zagramy. To tylko dla Was.

Tame Impala wykonali Last Nite po raz pierwszy i – jak można wywnioskować z wypowiedzi Parkera – ostatni. Jak będzie naprawdę? Cóż, rzeczywistość zweryfikuje.

Tame Impala – Last Nite (The Strokes cover), fanowskie nagranie

Last Nite po raz ostatni?

O tym, czy Kevin Parker dotrzyma słowa, będziemy mogli przekonać się w najbliższych miesiącach, w tym również we wrześniu. Właśnie wtedy Tame Impala przyjadą do Polski w ramach On Air Festival 2022, nowego festiwalu w Warszawie. W line-upie są również: Jorja Smith, Tash Sultana, Celeste, The Comet Is Coming, Alexandra Savior, Ralph Kaminski, Baasch, Jamie xx, Otsochodzi, Kaśka Sochacka, Polo & Pan oraz Noah Cyrus. On Air Festival 2022 odbędzie się w dniach 9-10 września 2022 roku na terenie warszawskiego lotniska Bemowo. Pomimo faktu, że jest to dopiero pierwsza edycja imprezy, jej line-up już prezentuje się bardzo dobrze. Wybieracie się? Ciekawe, czy Tame Impala przygotują jakiś inny cover lub ponownie zagrają Last Nite.

On Air Festival 2022 Jamie xx Norah Cyrus Kaśka Sochacka
On Air Festival 2022 – line-up

Tame Impala wykonali cover utworu The Strokes. W jakich okolicznościach się to wydarzyło i czy jest szansa na więcej? Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Tame Impala vs. repertuar The Strokes Sztuka coverowania […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →