fot. materiały promocyjne

Tame Impala z nowym singlem „Wings of Time” do filmu z uniwersum D&D


10 marca 2023

Podziel się newsem:

Kevin Parker stojący za Tame Impala stworzył utwór Wings of Time na potrzeby filmu Dungeons & Dragons: Złodziejski honor.

Tame Impala i Wings of Time

Niedługo przed wiosenną premierą filmu Dungeons & Dragons: Złodziejski honor pojawił się singiel, promujący produkcję. Wings of Time skomponował i nagrał Kevin Parker w ramach swojego słynnego, niemal jednoosobowego zespołu Tame Impala. Muzyk zdradził, że przygotowanie singla do ekranizacji przygodowej, fantastycznej gry RPG, wymagało wyjątkowego wprowadzenia się w atmosferę.

Zwerbowałem mojego dobrego przyjaciela Nicholasa Allbrooka, o którym wiem, że bardzo docenia tę tematykę. Wynajęliśmy willę w Hiszpanii, która przypominała zamek, na dwie noce podczas trasy koncertowej z przystankiem na Primaverę. Lokalizacja wprawiła nas w dobry nastrój i tak się zaczęło. Siedzieliśmy do późna, wymyślając dziwne pomysły i teksty piosenek

– wyjaśnił Parker.

Przypominamy, że historia filmu skupi się na złodzieju i jego drużynie, którzy planują napad, by zdobyć zagubioną relikwię. Po drodze wiele osób zechce im w tym przeszkodzić. Przygodowy film osadzony w uniwersum D&D pojawi się na ekranach polskich kin już 14 kwietnia. W obsadzie znaleźli się między innymi: Chris Pine, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis, a także Hugh Grant. Film wyreżyserował Jonathan Goldstein.

fot. Paramount Pictures

Singiel odbiega od psychodelii grupy

Jeśli lubicie charakterystyczne dla projektu Kevina Parkera psychodeliczne brzmienia, możecie się rozczarować. Singiel Wings of Time skręca w rejony klasycznego, progresywnego rocka. „Prośba o zrobienie utworu do ścieżki dźwiękowej D&D wydawało się nieuniknioną okazją do oddania się mojej wieloletniej miłości do progresywnego rocka w klimacie fantasy” – powiedział w komunikacie prasowym Kevin Parker, twórca Tame Impali. Posłuchajcie sami.

Kevin Parker stojący za Tame Impala stworzył utwór Wings of Time na potrzeby filmu Dungeons & Dragons: Złodziejski honor. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Tame Impala i […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →