Samsung, materiały promocyjne

Suga z BTS stworzył nowy dzwonek dla Samsunga


12 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

Samsung przedstawił nowe brzmienie Over the Horizon – domyślnego dzwonka z ich flagowca Galaxy. Tym razem, nad melodią pracował Suga z BTS.

Jedenasta wersja słynnego dzwonka

Posiadacze Samsung Galaxy z pewnością kojarzą melodię Over the Horizon – to domyślny dzwonek tego modelu. Po raz pierwszy pojawił się w 2011 roku wraz z Galaxy S2. Firma z każdą kolejną wersją telefonu przygotowuje również nowe brzmienie utworu. Kolejne wersje odsłony Over the Horizon różnią się użytymi instrumentami, tonem, czy długością, wszystkie są jednak skomponowane w oparciu o motyw składający się z 6 nut. Za produkcję kolejnej, jedenastej już odmiany dzwonka odpowiada Suga z BTS. K-popowa grupa ma podpisany kontrakt reklamowy z Samsungiem. W 2020 roku na rynku pojawiła się nawet specjalna edycja Galaxy S20 w fioletowym kolorze, który kojarzony jest z zespołem. W przeszłości nad Over the Horizon pracowali tacy artyści jak Dirty Loops jazzowo-funkowa grupa ze Szwecji, czy Jacob Collier. Ostatnia wersja ze stycznia tego roku została nagrana przez południowokoreańskiego pianistę występującego pod pseudonimem Yiruma.

Suga z BTS
Samsung, materiały promocyjne

Sprawdźcie jak zmieniał się Over the Horizon

Suga z BTS opowiada o współpracy

Samsung wypuścił również kilku minutowy filmik, w którym Suga z BTS opowiada o pracy nad Over The Horizon. Raper, a zarazem producent k-popowego zespołu, przyznał, że ucieszyła go możliwość udziału w projekcie, ponieważ od zawsze chciał skomponować utwór instrumentalny.

To był zaszczyt pracować nad piosenką, która jest częścią 10-letniej historii Samsunga. Próbowałem stworzyć moją własną interpretację, ale zachowując większość melodii, żeby rezonowała z szerszą publicznością. (…) Dodałem solo na smyczki, a potem gitarę, żeby uczynić ją bardziej dramatyczną i wzniosłą

zdradził muzyk.

Innych utworów, za kompozycję których odpowiada Suga z BTS możecie posłuchać na poniższej playliście. Znajdziecie tu zarówno kawałki z obu mixtape’ów artysty, dobrze znane piosenki z repertuaru Bangtanów, jak i collaby z artystami takimi jak Halsey, MAX, Epik High, czy IU.

Samsung przedstawił nowe brzmienie Over the Horizon – domyślnego dzwonka z ich flagowca Galaxy. Tym razem, nad melodią pracował Suga z BTS. Jedenasta wersja słynnego dzwonka Posiadacze Samsung Galaxy z pewnością kojarzą melodię Over the Horizon – to domyślny dzwonek tego modelu. Po raz pierwszy pojawił się w 2011 roku wraz z Galaxy S2. Firma […]

bts
Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →