via Getty Images

Spotify testuje funkcję głosowego oceniania playlist i albumów


17 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Spotify testuje opcję głosówek, za pomocą których będziemy mogli oceniać playlisty oraz albumy. Ciekawa, przydatna funkcjonalność czy gruba przesada ingerująca w prywatność?

Spotify po cichu testuje nowe rzeczy

Użytkownik Spotify z Wietnamu podzielił się na Reddicie swoim odkryciem dotyczącym nowej funkcji serwisu streamingowego. Zauważył on, że jedną z dostępnych opcji dotyczących danej playlisty jest możliwość stworzenia nagrania głosowego, dzięki któremu można ocenić plejkę lub album. Nagranie można nagrać za jednym razem, bądź też przerywać je w dowolnych momentach i tworzyć poszczególne klipy, które później złożą się na jedno nagranie. Nowa opcja na Spotify umożliwia następnie modyfikowanie nagrań, dodawanie muzyki w tle, zaś całość zostaje następnie podpięta pod profil użytkownika jako podcast.

Spotify testuje funkcję głosowego oceniania playlist i albumów
via Reddit
Spotify testuje funkcję głosowego oceniania playlist i albumów
via Reddit

Nie wiadomo jednak na razie, gdzie i jakiej liczbie użytkowników zostanie udostępniona ta opcja w celu testów. Spotify potwierdziło jej istnienie w rozmowie z serwisem TechCrunch.

Jako Spotify stale pracujemy nad ulepszeniami, które umożliwią naszym użytkownikom lepsze korzystanie z platformy. Regularnie testujemy funkcje, które naszym zdaniem będą wartością dodatnią zarówno dla słuchaczy, jak i dla twórców. Obecnie przeprowadzamy test tworzenia audio z poziomu aplikacji, jednak na ten moment to wszystko, co możemy o tym powiedzieć

– czytamy w oświadczeniu.

Sprawdź także: Konkurencja dla Spotify się powiększa? TikTok może wkrótce wystartować z własnym serwisem streamingowym

I Ty możesz ocenić Kendricka

O tym, że platforma stale się rozwija i próbuje nowych rozwiązań, przekonać się mogli niedawno fani Kendricka Lamara. Po wejściu na stronę artysty ukazuje się opcja My Top 5: Kendrick Lamar Projects, która umożliwia uszeregowania albumów Kendricka pod względem naszych sympatii oraz podzielenie się naszymi wyborami w mediach społecznościowych za pomocą specjalnej wizualizacji. Funkcja jest jednak niedostępna w Polsce.

Spotify testuje opcję głosówek, za pomocą których będziemy mogli oceniać playlisty oraz albumy. Ciekawa, przydatna funkcjonalność czy gruba przesada ingerująca w prywatność? Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →