via Getty Images

Spotify testuje funkcję głosowego oceniania playlist i albumów


17 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Spotify testuje opcję głosówek, za pomocą których będziemy mogli oceniać playlisty oraz albumy. Ciekawa, przydatna funkcjonalność czy gruba przesada ingerująca w prywatność?

Spotify po cichu testuje nowe rzeczy

Użytkownik Spotify z Wietnamu podzielił się na Reddicie swoim odkryciem dotyczącym nowej funkcji serwisu streamingowego. Zauważył on, że jedną z dostępnych opcji dotyczących danej playlisty jest możliwość stworzenia nagrania głosowego, dzięki któremu można ocenić plejkę lub album. Nagranie można nagrać za jednym razem, bądź też przerywać je w dowolnych momentach i tworzyć poszczególne klipy, które później złożą się na jedno nagranie. Nowa opcja na Spotify umożliwia następnie modyfikowanie nagrań, dodawanie muzyki w tle, zaś całość zostaje następnie podpięta pod profil użytkownika jako podcast.

Spotify testuje funkcję głosowego oceniania playlist i albumów
via Reddit
Spotify testuje funkcję głosowego oceniania playlist i albumów
via Reddit

Nie wiadomo jednak na razie, gdzie i jakiej liczbie użytkowników zostanie udostępniona ta opcja w celu testów. Spotify potwierdziło jej istnienie w rozmowie z serwisem TechCrunch.

Jako Spotify stale pracujemy nad ulepszeniami, które umożliwią naszym użytkownikom lepsze korzystanie z platformy. Regularnie testujemy funkcje, które naszym zdaniem będą wartością dodatnią zarówno dla słuchaczy, jak i dla twórców. Obecnie przeprowadzamy test tworzenia audio z poziomu aplikacji, jednak na ten moment to wszystko, co możemy o tym powiedzieć

– czytamy w oświadczeniu.

Sprawdź także: Konkurencja dla Spotify się powiększa? TikTok może wkrótce wystartować z własnym serwisem streamingowym

I Ty możesz ocenić Kendricka

O tym, że platforma stale się rozwija i próbuje nowych rozwiązań, przekonać się mogli niedawno fani Kendricka Lamara. Po wejściu na stronę artysty ukazuje się opcja My Top 5: Kendrick Lamar Projects, która umożliwia uszeregowania albumów Kendricka pod względem naszych sympatii oraz podzielenie się naszymi wyborami w mediach społecznościowych za pomocą specjalnej wizualizacji. Funkcja jest jednak niedostępna w Polsce.

Spotify testuje opcję głosówek, za pomocą których będziemy mogli oceniać playlisty oraz albumy. Ciekawa, przydatna funkcjonalność czy gruba przesada ingerująca w prywatność? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Spotify po […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →