Spotify najdroższym serwisem streamingowym? Szykujmy się na podwyżkę cen


27 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Spotify podnosi ceny miesięcznego abonamentu dla użytkowników serwisu z Europy i Stanów Zjednoczonych. Wiadomo, że zmianie ulegnie cena różnych planów subskrypcji. Czy w Polsce również możemy spodziewać się podwyżek?

Spotify planuje podwyżki – nowe ceny jeszcze w tym miesiącu

Korzystanie z serwisów streamingowych to najpopularniejsza – bo najłatwiejsza – formuła słuchania muzyki. W ostatecznym rozrachunku wcale nie jest droga, a stawia użytkowników w sytuacji win-win. To znaczy: masz dostęp do praktycznie nieograniczonych zasobów, a jednocześnie pozostajesz fair w stosunku do artystów. Wiadomo, że nasi ulubieńcy nie zarabiają kokosów na milionie ze Spotify, ale nadal przemawia to za tym, żeby stawiać na legalne źródła. Co jednak się stanie, kiedy ceny za korzystanie z serwisu staną się wyższe?

Platforma oferuje cztery plany – normalny, studencki, duo oraz rodzinny. Wedle zapowiedzi TechRadar i What Hi-Fi? aż trzy z nich mają zdrożeć dla użytkowników z Europy. I to już w niedalekiej przyszłości. Początkowo, wyższe ceny będą dotyczyć osób, które zarejestrują się w serwisie 30 kwietnia lub później.

Taco Hemingway zrobił 9 zer. Raper jako pierwszy polski artysta z miliardem na Spotify, przeczytaj

Spotify podnosi ceny kiedy podwyżka w Polsce wzrost cen

Spotify – ile zapłacimy za miesięczną subskrypcję?

Jeżeli chodzi o ceny w Europie – nie zmienią się one specjalnie drastycznie. W przypadku pakietu Duo oraz Student wzrosną odpowiednio o jedno euro, natomiast plan rodzinny podrożeje o trzy euro. Biorąc pod uwagę europejskie standardy – nie boli to aż tak bardzo.

Ze względu na różnice, nie wiadomo, czy Polskę również obejmie wprowadzana przez Spotify podwyżka cen. Do tej pory, mieszkańcy naszego kraju płacili odpowiednio: 24,99 zł za Duo, 29,99 zł z planem Family i 9,99 zł za konto studenckie.

Spotify prezentuje EQUAL: globalną inicjatywę na rzecz kobiet w muzyce, przeczytaj

Nowe ceny dla aktualnych subskrybentów zostaną wprowadzone od czerwca. Póki co, nie ma oficjalnego stanowiska w sprawie Polski, lecz również i my możemy spodziewać się wzrostu ceny abonamentu. Dostosowanego oczywiście do naszych realiów, lecz ukształtowanego na podstawie cen europejskich.

Spotify podnosi ceny miesięcznego abonamentu dla użytkowników serwisu z Europy i Stanów Zjednoczonych. Wiadomo, że zmianie ulegnie cena różnych planów subskrypcji. Czy w Polsce również możemy spodziewać się podwyżek? Spotify planuje podwyżki – nowe ceny jeszcze w tym miesiącu Korzystanie z serwisów streamingowych to najpopularniejsza – bo najłatwiejsza – formuła słuchania muzyki. W ostatecznym rozrachunku […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.