Sobel z Moo Latte lecą BEZ BITU i jest to komfort


11 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Po hucznej inauguracji cyklu BEZ BITU przez Hodaka, swój przebój w akustycznej aranżacji Moo Latte, wykonał Sobel. Raper zaśpiewał utwór Kinol – sprawdźcie koniecznie, jak owy banger brzmi ściśnięty do tak minimalistycznej formy.

Sobel w akustycznym wykonaniu imprezowego kawałka

Pojawił się właściwie znikąd i po ciuchutku, acz niezwykle prędko zjednał sobie publikę. Jest czym się zachwycać, bo jego numery to konkretne bangery, które siadają dobrze w rozmaitych okolicznościach. I te typowo imprezowe i te opatrzone nutą nostalgii, już faktycznie bardziej piosenkowe niż stricte hip-hopowe. I jak mówić o kimś takim, hm? Mimo wszystko, Sobel to bardziej raper niż wokalista, aczkolwiek nie o metki tu przecież się rozchodzi.

Przeczytaj: Humorzasty Hodak płynie BEZ BITU na Moody Interlude

Na swoim debiucie pokazał szerokie spektrum swoich umiejętności i przechodzenia od skrajności w skrajność, bo gdzie takie numery, jak Bandyta, czy Alien, zestawiać z Fiołkowym Polem. Jeden artysta, no podobno, dalej jakoś ciężko to sobie ułożyć w głowie. Tak, czy inaczej, on to potrafi, dokonać pewnej kompresji tych stylów. I z tego względu zagranie akustycznie, śpiewająco nie zapowiadało się na hardkorowe wyzwanie.

Przeczytaj: Sobel tkwi w szczegółach – recenzja albumu „Pułapka Na Motyle”

I pewnie by się nim nie okazało, gdyby nie to, że na warsztat Moo Latte trafiła piosenka Kinol, oryginalnie produkcji Magiery. “Wysiadam z Uber, jak Uber to Comfort” wykonane w wokalnej gimnastyce i dalej naprawdę już nic mnie nie zaskoczy.

Sobel BEZ BITU Moo Latte Kinol

BEZ BITU – aranże Moo Latte tworzą nowe utwory

I tak to czasami bywa, że pierwszym, drugim razem nie byłam przekonana, czy ta piosenka dobrze zazębia się z aranżem, jakiego się doczekała, tak po każdym kolejnym odsłuchu, wątpliwości same się spłoszyły. Gitara i wokal, tylko tyle, aż tyle, aczkolwiek machinalnie zaczęłam już wyobrażać sobie akustyczną trasę Sobla. Bo to by mogło wyjść, abstrahując od obecnych utrudnień w graniu koncertów. Raper się popisał, balansując śpiewem i wymierzoną recytacją, a gitara od Moo Latte na tym szarpanym, drżącym bicie nadała całości nieco rozstrojonego charakteru. No i jakby nie patrzeć, mamy zupełnie nową piosenkę; Def Jam Recordings Polska wymyśliła to dobrze.

Sobel – Kinol (BEZ BITU) ft. Moo Latte

Sobel – 25 czerwca – Lidzbark Warmiński – bilety

Raper wystąpi już 25 czerwca w Lidzbarku Warmińskim. Wejściówki na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Po hucznej inauguracji cyklu BEZ BITU przez Hodaka, swój przebój w akustycznej aranżacji Moo Latte, wykonał Sobel. Raper zaśpiewał utwór Kinol – sprawdźcie koniecznie, jak owy banger brzmi ściśnięty do tak minimalistycznej formy. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →