Śliwa i Brahu w hołdzie 2Pacowi. „2Pac 4Ever [Makaveli Lives On]” już w sieci


14 września 2021

Podziel się newsem:

13 września 1996 roku zmarł Tupac Amaru Shakur – jedna z ikonicznych postaci światowego rapu. Autor All Eyez On Me został postrzelony w Las Vegas. Z okazji ćwierćwiecza od chwili śmierci rapera, Śliwa i Brahu upamiętnili artystę specjalnym tributem pt. 2Pac 4Ever [Makaveli Lives On].

Śliwa i Brahu w okolicznościowym utworze

Śliwa, który niedawno wydał 90’s Kid w duecie z DJ-em Decksem, połączył siły z gdańskim raperem Brahem, by wspólnie upamiętnić legendę Zachodniego Wybrzeża. Autorem bitu do 2Pac 4Ever [Makaveli Lives On] jest Big Jeffrey. Partie gitarowe w utworze to dzieło RTN, a za mix i mastering utworu odpowiada Scandal Prodz.

Śliwa x Brahu – 2Pac 4Ever [Makaveli Lives On]

Zobacz: DJ Decks i Śliwa robią Rentgen

2Pac 4Ever [Makaveli Lives On] pojawi się na fizyku

W opisie pod wersją audio tribute’u widnieje wiele słów od właściciela kanału, na którym pojawił się utwór. Wśród podziękowań oraz krótkiego tła historycznego, pojawiła się informacja o nadchodzącym fizycznym egzemplarzu singla.

Wkrótce zostanie wypuszczona limitowana, fizyczna edycja singla dla kolekcjonerów, którą będzie promował teledysk

– informuje opis nagrania.

Zobacz: 2Pac w Rock and Roll Hall of Fame

Skąd pomysł na tibute?

Paweł Miedzielec, właściciel kanału na YouTube, na którym pojawił się utwór, tłumaczy pobudki, dla których zaprosił poznaniaka i reprezentanta Trójmiasta do współpracy. Jedną z nich jest niezaprzeczalny wpływ Shakura na obraz dzisiejszego hip-hopu.

Dzisiaj mija dokładnie 25 lat od śmierci legendarnego Tupaca Shakura, którego zgon w wyniku ran postrzałowych nastąpił dokładnie o godzinie 16:03 w dniu 13 września 1996 roku. 2Pac odcisnął (…) bez wątpienia niezatarte piętno na kulturze hip-hopu, przecierając również szlaki przyszłym raperom na pole kinematografii… Dla wielu pozostaje jednym z najmocniejszych kandydatów do miana #GOAT rap gry. Dla mnie personalnie dzierży niezagrożony tytuł „The Most Influential Rapper Of All Time”, mając nadal silny wpływ na całą współczesną popkulturę.

Również na naszym podwórku 'Pac ma zarówno rzeszę sympatyków wśród rodzimych raperów. Którzy również wskazują go jako jedno z ważniejszych źródeł inspiracji, dzięki któremu sami chwycili za mikrofon (…). Należą do nich m.in. Śliwa oraz Brahu Brat, którzy z mojej inicjatywy postanowili połączyć siły i nagrać (…) specjalny trybut ku pamięci Makaveliego.
Tak powstał 2Pac 4Ever [Makaveli Lives On] – spontaniczna wspólna dedykacja reprezentantów Poznania i Trójmiasta.

13 września 1996 roku zmarł Tupac Amaru Shakur – jedna z ikonicznych postaci światowego rapu. Autor All Eyez On Me został postrzelony w Las Vegas. Z okazji ćwierćwiecza od chwili śmierci rapera, Śliwa i Brahu upamiętnili artystę specjalnym tributem pt. 2Pac 4Ever [Makaveli Lives On]. Śliwa i Brahu w okolicznościowym utworze Śliwa, który niedawno wydał […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →