fot. BBC

Shazam z nową opcją, która ułatwi koncertowanie


23 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Shazam wprowadza nową funkcję. Od teraz aplikacja pomoże Ci zaplanować zbliżające się koncerty.

Ułatwienie dla muzycznych nałogowców

Shazam to całkiem popularna aplikacja do identyfikacji utworów i artystów. Jeśli nie wiesz, co właśnie leci w radiu, czy też autobusie – wystarczy, że wyciągniesz telefon, włączysz aplikację i odczekasz kilka sekund. Po chwili Shazam poda Ci tytuł, artystę, a także zapisze Twoje wyszukiwania w prywatnej bibliotece.

Aplikacja ma dodatkowo zarejestrowaną bazę tekstów piosenek, teledysków i możliwość budowania własnych list utworów, a także opcję do sprawdzenia wydarzeń organizowanych przez wybranych artystów.

Shazam
Shazam/ fot. Apple

Shazam w połączeniu z Bandsintown

Nic więc dziwnego, że popularna aplikacja stale się rozwija. Obecnie muzyczne ułatwienie idzie o krok dalej, bowiem Shazam łączy siły z Bandsintown. Teraz w aplikacji pojawią się również informacje o trasach koncertowych. Zarówno na Androidzie, jak i na systemie iOS, będziecie mieli teraz możliwość ustalenia, gdzie wasi ulubieni artyści grają w najbliższym czasie i czy jest to niedaleko was.

Przeczytaj także: Oto najbardziej shazamowane letnie piosenki ostatniej dekady

By sprawdzić, czy dany wykonawca planuje jakiś koncert, wystarczy wpisać nazwę wykonawcy w wyszukiwarkę aplikacji, lub w po prostu – dać jej do przesłuchania któryś z kawałków danego artysty. Na waszym ekranie wyświetli się wtedy zakładka, która poda wszystkie informacje o koncertach.

Gdy wybierzecie już interesujące was wydarzenie, wystarczy kliknąć przycisk kup bilet, a Shazam automatycznie przeniesie was do źródła informacji – platformy Bandsintown, która służy do wyszukiwania muzycznych wydarzeń. W tej aplikacji możecie także wyszukać wszystkie wydarzenia w wybranej przez was lokalizacji.

Shazam ma długą historię innowacji w odkrywaniu muzyki i łączeniu artystów i fanów. Wraz z ponownym pojawieniem się muzyki na żywo, cieszymy się, że możemy dać użytkownikom Shazam dostęp do koncertów i zapewnić artystom jeszcze więcej możliwości odkrywania.

– mówi Oliver Schusser, który jest Wiceprezesem Apple.

Co więc myślicie o takim ułatwieniu? Pomoże ono w planowaniu swoich koncertowych poczynań?

Shazam wprowadza nową funkcję. Od teraz aplikacja pomoże Ci zaplanować zbliżające się koncerty. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Ułatwienie dla muzycznych nałogowców Shazam to całkiem popularna […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →