fot. Tomasz Zukowski

Serial „Świat według Kiepskich” zakończony. Na sklepowe półki zmierza książka podsumowująca sitcom


01 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Po ponad dwudziestu latach na antenie polski sitcom Świat według Kiepskich dobiegł końca. Telewizja Polsat nie będzie już kręcić popularnego serialu. Niedługo premiera książki podsumowującej produkcję.

Pa pa pa…

Ponad dwadzieścia lat, 588 odcinków, niezapomniane kreacje aktorskie, zapadające w pamięć cytaty i piosenka tytułowa czy wreszcie słynna toaleta na korytarzu będąca miejscem sąsiedzkich spotkań oraz Mocny Full. Świat według Kiepskich niewątpliwie zapisał się w historii polskiej popkultury, w pewien sposób wychowując pokolenia. Serial nie będzie już jednak kręcony. Telewizja Polsat podjęła decyzję o pożegnaniu się z Kiepskimi i ich sąsiadami. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, jednym z powodów jest śmierć Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, którzy wcielali się kolejno w Boczka i Mariana Paździocha. Ostatni sezon serialu nakręcono jeszcze przed pandemią, z udziałem obu aktorów.

Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję Świata według Kiepskich, których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go.

– mówi Nina Terentiew, dyrektorka programowa Telewizji Polsat

Sprawdź także: Łukasz Targosz o ścieżce dźwiękowej do Odwilży: „Chciałem stworzyć muzykę roztopów. Muzykę przemiany” [wywiad]

Świat według Kiepskich od kulis

Na otarcie łez czeka nas jeszcze książka (tzn. nie wykorzystujcie jej w tak dosłowny sposób, tylko przeczytajcie). Polsat wraz z wydawnictwem SQL przygotował publikację, w której zajrzymy za kulisy serialu Świat według Kiepskich, poznamy ciekawostki z planu czy zabawne anegdoty i historie.

Ja również odnoszę się do fenomenu Kiepskich, w pierwszych latach nadawania sitcom ten był bezustannie krytykowany. Kwestionowano wszystko, od gry aktorskiej po teksty. Dopiero wraz z upływem czasu i dzięki miłości publiczności zdobył miano kultowego.

– komentuje Terentiew

Książka już powstała, a obecnie przechodzi ostatnie poprawki. Publikacja ukaże się jesienią tego roku z okazji jubileuszu 30-lecia Telewizji Polsat.

Big Cyc – Świat według Kiepskich

Po ponad dwudziestu latach na antenie polski sitcom Świat według Kiepskich dobiegł końca. Telewizja Polsat nie będzie już kręcić popularnego serialu. Niedługo premiera książki podsumowującej produkcję. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →