kadr z serialu „Świat według Kiepskich”

Boczek i Paździoch wrócili do „Świata według Kiepskich”. Pomogła technologia deepfake

Obserwuj nas na instagramie:

Specjalny odcinek pt. Wieczna kwarantanna jest dostępny dla najwierniejszych fanów legendarnego serialu na platformie Polsat Box Go.

Odcinek specjalny Kiepskich

Choć w listopadzie zeszłego roku kultowy sitcom został oficjalnie zakończony po ponad 23 latach emisji, twórcy właśnie dorzucili coś ekstra do ostatniego, 31. sezonu. 589., specjalny odcinek Świata według Kiepskich pojawił się na polsatowskiej platformie kilka dni po rocznicy emisji pierwszego odcinka serialu (miało to miejsce 16 marca 1999). Tytuł Wieczna kwarantanna można w zasadzie odnieść do całej fabuły Kiepskich, ale odcinek skupił się szczególnie na pandemii COVID-19.

Boczek i Paździoch wrócili do Świata według Kiepskich
Roman Kotys „ożywiony” dzięki technologii deepfake

Powrót Boczka i Paździocha

Do serialu powrócili aktorzy wcielający się w główne role, Andrzej Grabowski i Hanna Śleszyńska, czyli Ferdek Kiepski i Zofia Strzygoń. Ale na ekranie można było zobaczyć też tych, których nikt się nie spodziewał. Chodzi o odtwórców ról Boczka i Paździocha, którzy od kilku lat niestety nie żyją. W październiku 2020 roku telewidzowie pożegnali Dariusza Gnatowskiego (Boczek). Kilka miesięcy później, w styczniu 2021 roku, odszedł natomiast Ryszard Kotys (Paździoch). Jak to się stało, że aktorzy zagrali w nowym odcinku? Twórcom pomogła popularna technologia deepfake.

Boczek i Paździoch wrócili do Świata według Kiepskich
Dariusz Gnatowski „ożywiony” dzięki technologii deepfake

Nie taki zły deepfake

Deepfake zazwyczaj nie pojawia się w pozytywnym kontekście – jego użyciu zazwyczaj towarzyszą kontrowersje związane z podmienianiem twarzy bez zgody zaangażowanych w to osób. Technologię masowo wykorzystuje się jednak także w filmach czy teledyskach – warto wspomnieć np. zeszłoroczny klip Kendricka Lamara do The Heart Part 5. Aby Boczek i Paździoch mogli wrócić, aktorów „ożywiono” właśnie dzięki deepfake’om. Najpierw na planie zastąpili ich dublerzy, Artur Kujawa jako Boczek i Michał Pietrzak jako Paździoch, a potem komputerowo podmieniono ich twarze. Kulisy powstawania materiału widzowie mogli zobaczyć po napisach końcowych. Co ważne, rodziny zmarłych aktorów wyraziły zgodę na wykorzystanie ich wizerunku.

Cały specjalny odcinek Świata według Kiepskich obejrzeć można na platformie Polsat Box Go.

Specjalny odcinek pt. Wieczna kwarantanna jest dostępny dla najwierniejszych fanów legendarnego serialu na platformie Polsat Box Go. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Odcinek specjalny Kiepskich Choć w listopadzie zeszłego roku […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →