materiały promocyjne

Spin-off „The Walking Dead” jak „The Last of Us”. Twórcy się bronią


05 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Serial Daryl Dixon to kontynuacja słynnej serii The Walking Dead. Czy naprawdę jest tak podobny do The Last of Us? Nie chodzi tylko o zombie.

The Walking Dead: Daryl Dixon

Dekadę temu trudno było wyobrazić sobie, że jakiś serial wygryzie kiedyś The Walking Dead z topki najlepszych produkcji postapo. Pierwsze sezony serii, opowiadającej o amerykańskiej rzeczywistości po światowej apokalipsie zombie, przyciągnęły przed ekrany telewizorów miliony widzów. Produkcja w czasach swojej świetności była nawet liczniej oglądana niż popularne wtedy Breaking Bad czy Mad Men. Hitowa seria telewizji AMC trwała jednak aż 11 sezonów i nie utrzymała tak dużego zainteresowania przez cały czas trwania. Widzom nie spodobały się niektóre wątki fabularne, czy dłużenie się sezonów.

Franczyza rozszerzyła się o spin-offy – Fear the Walking Dead (od 2015 roku), The Walking Dead: Nowy Świat (2020-2021), czy tegoroczny serial The Walking Dead: Dead City ze znanymi postaciami oryginalnej serii, Maggie i Neganem, granymi przez Lauren Cohan i Jeffreya Deana Morgana. Twórcy nie zwalniają jednak tempa. Już niedługo w USA zadebiutuje The Walking Dead: Daryl Dixon o tytułowym bohaterze uniwersum.

Spin-off rzekomo podobny do The Last of Us

TWD: Daryl Dixon rozgrywa się po wydarzeniach z 11. sezonu oryginalnej serii. Bohater, ponownie grany przez Normana Reedusa, trafia w tajemniczych okolicznościach do Francji. Cierpi na zanik pamięci i próbuje odnaleźć się w nieznanym świecie. Jednym z elementów fabuły ma być podróż postaci przez niebezpieczny świat z młodą dziewczyną, którą uważa się za nadzieję w zakończeniu apokalipsy zombie. Szybko zauważono, że brzmi to podobnie do hitu HBO The Last of Us. Ekranizacja gry komputerowej opowiada z głównymi rolami Pedro Pascala i Belli Ramsey koncentruje się dokładnie na tym samym.

fot. HBO

Producent wykonawczy serialu Daryl Dixon, Greg Nicotero, wyjaśnia podobieństwa i różnice między dwiema popularnymi seriami o zombie.

Pamiętam, jak oglądałem 1. odcinek »The Last of Us« i powiedziałem sobie »Ej… moment«. Byliśmy już głęboko w trakcie produkcji, gdy ukazało się »The Last of Us«.

– powiedział Entertainment Weekly.

Twórca tłumaczy, że głównych bohaterów produkcji łączą cele. Daryl pragnie tylko zakończyć misję i wrócić do bliskich, a jego więź z młodą bohaterką serialu ma różnić się od relacji między Joelem a Ellie. „[Seriale] są na tyle różne, że można cieszyć się obydwoma” – dodał.

Amerykańska data premiery serialu Daryl Dixon to 10 września. Nie wiemy jeszcze, czy zobaczymy produkcję na polskich streamingach.

Serial Daryl Dixon to kontynuacja słynnej serii The Walking Dead. Czy naprawdę jest tak podobny do The Last of Us? Nie chodzi tylko o zombie. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? The Walking Dead: Daryl Dixon Dekadę […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →