fot. HBO

Bella Ramsey w kolejnej roli. Jej postać ma rzadką chorobę


07 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Aktorka Bella Ramsey ogłosiła, że wystąpi w dramacie historycznym Monstrous Beauty. Postać XVII-wiecznej dramatopisarki grana przez gwiazdę The Last of Us cierpi z powodu widocznego schorzenia.

Bella Ramsey

Po wcieleniu się w postać Lyanne Mormont w Grze o tron kariera Belli Ramsey nabrała tempa. HBO nie rozstaje się z aktorką, którą wybrano do fenomenalnej roli Ellie z The Last Of Us. Choć na początku fani kultowej gry postapokaliptycznej byli sceptycznie nastawieni do jej występu, po pierwszych odcinkach pokochali jej unikalny styl aktorski i charakterystyczną urodę. W dużej mierze dzięki Ramsey i Pedro Pascalowi, serialowemu Joelowi, produkcja uzyskała status najlepszej adaptacji gry, jaka kiedykolwiek powstała, a także stała się jedną z czołowych pozycji serialowych.

fot. materiały prasowe

Bella Ramsey ma przed sobą kolejne projekty. Brytyjska aktorka zagra w filmie dramatycznym Monstrous Beauty w reżyserii i według scenariusza Romoli Garai.

O czym opowie Monstrous Beauty?

Postać Ramsey to Barbara Field rozwijająca się dramatopisarka, która cierpi na rzadką chorobę objawiającą się bujnym owłosieniem całego ciała. Choć pochodzi z biednych sfer, udaje jej się dostać na dwór Karola II, króla Anglii i Szkocji. Bohaterce marzy się, by patrzono na nią przez pryzmat jej pisarskiego talentu, lecz zwraca na siebie uwagę przede wszystkim rzadką chorobą. Fabuła filmu jest osadzona w XVII wieku i łączy historyczne wydarzenia z fikcją.

Na dworze Barbara pozna kochankę króla Nell Gwyn, która będzie chciała udowodnić Karolowi, że kobiet nie warto definiować tylko przez ich wygląd. Monstrous Beauty zmierzy się z tematem patriarchalnych oczekiwań. „Ale czy Barbarze uda się zostać kobietą o niezależnych środkach, rzucając wyzwanie wysoce patriarchalnemu społeczeństwu i stać się panią własnego losu?” – pytają twórcy w zapowiedzi produkcji.

Znani aktorzy u boku Belli Ramsey

W filmie wystąpią także: Dominic West, książę Karol z The Crown, jako król Karol II; nominowana do Oscara za Przejście Ruth Negga jako jego kochanka; Fiona Shaw (Killing Eve, seria Harry Potter) jako Aphra Ben, dramatopisarka, która pomoże bohaterce, granej przez Bellę Ramsey. Na film trochę poczekamy – zdjęcia rozpoczną się dopiero pod koniec tego roku.

Aktorka Bella Ramsey ogłosiła, że wystąpi w dramacie historycznym Monstrous Beauty. Postać XVII-wiecznej dramatopisarki grana przez gwiazdę The Last of Us cierpi z powodu widocznego schorzenia. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →