fot. materiały prasowe HBO

Bella Ramsey odpowiada na krytykę. Chodzi o jej udział w serialu „The Last Of Us


20 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Fani gry The Last Of Us mają podzielone zdania o obsadzie serialu HBO. Niektórzy uważają, że Ellie nie powinna być grana przez Bellę Ramsey. Aktorka wyjawiła, jak radzi sobie ze słowami krytyki.

Krytyka obsady The Last Of Us

Jeszcze przed premierą pierwszego odcinka serialu The Last Of Us w sieci zawrzało od komentarzy na temat obsady produkcji. Udział Pedro Pascala w roli Joela stał się głównie obiektem zachwytów, ale i tak niektórzy uważali, że odcień jego skóry odbiega od znanej z gry postaci. Chilijski aktor skomentował to krótko: „Nie da się uszczęśliwić wszystkich”. Rola Ellie, granej przez Bellę Ramsey, również podzieliła fanów adaptacji gry. Wiele z nich uważa, że aktorka* nie przypomina swoim wyglądem postaci z oryginalnej produkcji.

Toksyczni fani produkcji wpłynęli niestety na samoocenę 19-latki, która w wywiadzie dla „New York Timesa” przyznała, że przez ich komentarze przez jakiś czas wątpiła w siebie:

Dopiero niedawno zaakceptowałam, że jestem Ellie, potrafię to zrobić i jestem dobrą aktorką

– przyznała Ramsey.

Nie uważa tak jednak przez cały czas. Przyznaje, że po kilku tygodniach pozytywnego myślenia zdarza jej się znowu miewać wątpliwości i wtedy myśli, że „jest okropna”. „To po prostu proces” – mówi.

Miliony widzów The Last Of Us pokochało Bellę

Twórcy serialu Craig Mazin i Neil Druckmann są jednak przekonani o tym, że Ramsey jest idealna do roli głównej bohaterki. Szukali osoby, która potrafi być jednocześnie zabawna, dziwaczna, ale i szorstka. Nagranie z przesłuchania Belli ich zachwyciło.

Środowisko gamerów bywa okrutne i zamknięte na różnorodność, ale pierwsze reakcje widzów po premierze serialu The Last of Us są na ogół pozytywne. Ramsey w roli Ellie oddaje niesforność i zadziorność postaci z gry. HBO nie może również narzekać na brak oglądalności produkcji. Od 2010 roku tylko Zakazane Imperium oraz Ród smoka miały lepsze wyniki. The Last Of Us przez pierwsze dwa dni od debiutu przyciągnęło przed ekrany HBO i HBO Max w Stanach Zjednoczonych aż 10 mln widzów.

*niedawno Bella wyoutowała się jako osoba genderfluid, więc używa zamiennych zaimków, ale na potrzebę tekstu użyliśmy form żeńskich

Fani gry The Last Of Us mają podzielone zdania o obsadzie serialu HBO. Niektórzy uważają, że Ellie nie powinna być grana przez Bellę Ramsey. Aktorka wyjawiła, jak radzi sobie ze słowami krytyki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →