fot. Polsat

Powstaje książka o „Świecie według Kiepskich”. Ty też możesz ją współtworzyć


09 listopada 2022

Podziel się newsem:

Świat według Kiepskich to jeden z najbardziej kultowych seriali w historii polskiej telewizji. Dziś Internet obiegła wieść o nietypowej inicjatywie.

Napisałxś coś o Kiepskich? Możesz być częścią nietypowego projektu

O inicjatywie poinformowano za pośrednictwem fanpage’a P o l s a t w a v e. Projekt Nikt nikomu nie tłumaczy. Świat według Kiepskich w kulturze będzie antologią tekstów poświęconych najdłużej emitowanemu polskiemu serialowi telewizyjnemu. W powstanie książki zaangażowani są m.in. Dzieci Neo, Stoner Polski, serwis Popmoderna oraz prowadzący Podcastex.

Zobacz: Serial Świat według Kiepskich zakończony. Na sklepowe półki zmierza książka podsumowująca sitcom

Nie chodzi o to, żeby upamiętniać, ani o to, żeby z bezpiecznych pozycji szufladkować i zasypywać treść przypisami. Chcemy wpisać ten niewiarygodny wybuch kulturotwórczego potencjału – powstały na styku ironicznej komedii, awangardowego teatru, komercyjnej telewizji i dziwacznego najntisowego punku spod znaku Big Cyc – w ramy namysłu nad współczesną kulturą, którą przez lata współtworzył, wzbogacić jego odbiór o analizy i interpretacje, na które zasługuje. Nikt nikomu nie tłumaczy i tłumaczyć nie będzie

– tłumaczą pomysłodawcy (pisownia oryginalna).

To jednak nie wszyscy, którzy będą zaangażowani w powstanie książki. W tym samym poście zaznaczono, że każda chętna osoba będzie mogła spróbować dołączyć do projektu. Nabór ruszy „zaraz”, jednak nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie.

Sitcom zmierza ku końcowi

Świat według Kiepskich trafił na antenę Telewizji Polsat w marcu 1999 roku. Od tego czasu wyemitowano blisko sześćset odcinków i ponad trzydzieści sezonów. Na początku czerwca Nina Terentiew, dyrektorka programowa Polsatu, poinformowała, że po ponad dwudziestu latach rozważane jest zakończenie emisji. Ostatni odcinek trafi w ręce widzów już w przyszłym tygodniu, dokładnie 16 listopada.

Świat według Kiepskich to jeden z najbardziej kultowych seriali w historii polskiej telewizji. Dziś Internet obiegła wieść o nietypowej inicjatywie. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →