fot. kadr z teledysku do piosenki „ME!”

Scooter Braun „przeprasza” Taylor Swift za swoje decyzje


03 października 2022

Podziel się newsem:

Taylor Swift w końcu doczekała się przeprosin ze strony znanego producenta i managera, które – co tu dużo mówić – należały jej się jak nikomu innemu. Czy są one jednak szczere?

Konflikt zakończony?

2019 rok na długo zostanie zapamiętany przez Taylor Swift i jej fanów. To właśnie wtedy wokalistka została pozbawiona praw do stworzonej przez siebie muzyki w wyniku działań Scootera Brauna, którego firma Ithaca Holdings LLC nabyła ówczesną wytwórnię Taylor Swift, Big Machine Label Group. Artystka nie dała jednak za wygraną i zdecydowała się na karkołomne zadanie – podjęła się systematycznego ponownego nagrywania piosenek z jej pierwszych sześciu wydawnictw. Zostały one opatrzone podpisem „Taylor’s Version”.

Przeczytaj także: Taylor Swift zaczyna ujawniać tracklistę albumu Midnights, zaczynając od ostatniej piosenki

Taylor Swift odpowiada na pozew o plagiat "Shake It Off"
fot. kadr z klipu do utworu I Bet You Think About Me Taylor Swift

Sprawa wróciła po raz kolejny w 2020 roku, kiedy światło dzienne ujrzała informacja o ponownej sprzedaży przez Brauna muzyki Taylor Swift i praw do niej. Nabywcą okazała się inwestująca w prywatne biznesy firma Shamrock Holdings, która odkupiła je za 300 milionów dolarów.

To był drugi raz, kiedy moja muzyka została sprzedana bez mojej wiedzy

– powiedziała o samym procesie Taylor Swift.

W minionym tygodniu w programie NPR The Limits Jay Williams zapytał Scootera Brauna o całą tę sytuację, a także jej postrzeganie po upływie 3 lat:

Kiedy kupiłeś prawa do piosenek Taylor Swift, spowodowało to naprawdę duże zamieszanie. Gdybyś mógł cofnąć się w czasie, to czy podjąłbyś inne kroki w tej sytuacji?

Tak, zrobiłbym wiele rzeczy inaczej. Wyciągnąłem z tego ważną lekcję. Myślę, że kiedy masz z kimś konflikt, bardzo trudno jest go rozwiązać, jeśli nie jesteś skłonny do rozmowy. Żałuję, że założyłem, że gdy umowa zostanie zawarta, każdy ze mną porozmawia, zrozumie intencje, mój charakter i powie „Świetnie, zrobimy razem naprawdę dobry biznes”.

W każdym konflikcie możesz powiedzieć: „Nic nie zrobiłem, to ich wina!”. I możesz mieć rację, możesz czuć się wtedy usprawiedliwiony. Możesz powiedzieć: „To jest niesprawiedliwe, jestem traktowany niesprawiedliwie”, albo: „OK, jestem traktowany niesprawiedliwie. Nie podoba mi się to. Nie mogę tego naprawić, więc mam zamiar spojrzeć na to inaczej i po prostu wyciągnąć z tego wnioski”. Myślałem, że to było niesprawiedliwe. Ale z drugiej strony rozumiem, że oni prawdopodobnie też czuli, że to było niesprawiedliwe. Postanowiłem więc spojrzeć na to jako na naukę, lekcję rozwoju i życzę wszystkim takiego samego podejścia do konfliktów w ich życiu.

Kibicuję ludziom i chcę, aby odnieśli sukces, ponieważ nie życzę nikomu źle

– powiedział o całym konflikcie Scooter Braun.

Do tej pory Taylor Swift wydała reedycje albumów Fearless (Taylor’s Version) i Red (Taylor’s Version). Wokalistka zapowiedziała również 10. studyjny album o tytule Midnights, który ukaże się 21 października 2022 roku.

Taylor Swift w końcu doczekała się przeprosin ze strony znanego producenta i managera, które – co tu dużo mówić – należały jej się jak nikomu innemu. Czy są one jednak szczere? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →