fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images

Ekipa Taylor Swift broni ją w głośnej sprawie dotyczącej prywatnych lotów


01 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Taylor Swift po raz pierwszy od bardzo długiego czasu nie spotyka się z pozytywnymi opiniami na swój temat. Powodem są jej prywatne loty samolotem.

Coraz więcej lotów wychodzi na jaw

Na początku lipca Kylie Jenner spotkała się z ogniem krytyki w związku z jej lotami prywatnym odrzutowcem. Jak się jednak okazuje, była ona tylko kroplą w morzu.

Myślę, że jako społeczeństwo musimy porozmawiać o tym, czy powinniśmy pozwolić na te prywatne loty w pierwszej kolejności. Niektórzy ludzie mogą być naprawdę sfrustrowani, kiedy myślą sobie: „Ok, cóż, robię wszystko, co mogę w mojej codziennej rutynie, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, na przykład biorąc transport publiczny, kupując lokalne produkty i tym podobne”. W niektórych przypadkach te loty prywatnymi odrzutowcami mogą zniweczyć całoroczny wysiłek jednej osoby

– powiedział koordynator kampanii klimatycznej Ian Borsuk podczas wywiadu dla CTV News Toronto.

Akcja stawała się z dnia na dzień coraz głośniejsza, a do sieci trafiały coraz to nowsze informacje. Jedna z nich pochodząca z konta na Twitterze @CelebJets wykazała, że samolot Taylor Swift odbył od stycznia do lipca tego roku aż 170 podróży, spędzając w powietrzu równowartość prawie 16 dni. Informacje te bazują na wykresie sporządzonym przez Yard – brytyjską firmę zajmującą się marketingiem zrównoważonego rozwoju.

Przeczytaj także: Drake odpowiada na zarzuty w sprawie 14-minutowych lotów

Taylor Swift All To Well
fot. Getty Images

Emisje CO2 z wszystkich lotów wokalistki wyniosły 8293,54 ton, co według raportu jest „1184,8 razy większe niż roczne emisje przeciętnego człowieka”. Jej średni czas lotu wynosił 80 minut, przy czym najkrótszy lot z Missouri do Nashville trwał zaledwie 36 minut.

Odrzutowiec Taylor jest regularnie wypożyczany innym osobom. Przypisywanie jej większości lub wszystkich tych podróży jest rażąco błędne

– mówi team wokalistki.

W niesławnym rankingu Boxer na drugim miejscu uplasował się Floyd Mayweather, emitując 7076,8 ton CO2 podczas 177 lotów. Jay-Z był trzeci, wykonując 136 lotów i emitując 6981,3 ton CO2. Obok nich na liście znaleźli się również A-Rod (5342,7 ton CO2), Blake Shelton (4495 ton CO2), Steven Spielberg (4 465 ton CO2), Kim Kardashian (4268,5 ton CO2), Mark Wahlberg (3772,85 ton CO2), Oprah Winfrey (3 493,17 ton CO2) i Travis Scott, który uplasował się na 10. miejscu z 3033,3 tonami emisji CO2.

Taylor Swift po raz pierwszy od bardzo długiego czasu nie spotyka się z pozytywnymi opiniami na swój temat. Powodem są jej prywatne loty samolotem. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Coraz więcej lotów […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →