Rytmy Osiedla #5 – Przemek Ferguson

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Przemek Ferguson do świadomości wielu słuchaczy przebił się dzięki nominacji Maty do #Hot16Challenge. Jego szesnastka pozwoliła mu podpisać kontrakt w nowym StoproRap.

Czym są Rytmy Osiedla?

Hip-hop w naszym kraju od zawsze kojarzony był z blokowiskami. Natomiast osiedla były miejscami spotkań. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej. Pojęcie rapera uległo delikatnej zmianie i pewnemu ugrzecznieniu. W dobie social mediów to one stały się tytułowymi osiedlami i miejscem spotkań. Także dzięki zmianom w środowisku hip-hopowym i rozwojowi Internetu, w rapgrze pojawiają się coraz to młodsi zawodnicy, którzy stylem i techniką wcale nie odstają od starych wyjadaczy.

Zatem Rytmy Osiedla to cykl w którym przedstawiamy Wam sylwetki młodych, obiecujących raperów, którzy w najbliższym czasie mogą nieźle namieszać na krajowym podwórku.

Poprzednie z serii Rytmy Osiedla: HodakGverillaSzopeen, Szymi Szyms


Przemek Ferguson, czyli bogate słownictwo na biednych klipach

Zapewne wielu z Was o Przemku usłyszało dopiero po tym jak Mata nominował go do #Hot16Challenge2. Jestem również przekonany, że gdy wpisywaliście jego ksywkę w wyszukiwarkę na YouTube, waszą pierwszą myślą był cringe’owy kontent w stylu Lecha Rocha Pawlaka, czy Kuli Chciałbym zobaczyć Wasze reakcję, w momencie, gdy po usłyszeliście, co tak naprawdę Przemek ma do zaoferowania.

Przemek Ferguson – #Hot16Challenge2

Przyznaję się bez bicia, że moja reakcja przy pierwszej styczności z postacią Przemka mogła wyglądać podobnie. Sam Przemek, w polskim rapie nie jest postacią anonimową. Od wielu lat występował w bitwach freestylowych gdzie mierzył się między innymi z Edziem, czy Filipkiem. Jednakże jak samą ksywkę kojarzyłem poniekąd z bitew na wolno, tak kompletnie nie połączyłem tych faktów, przy pierwszym zetknięciu z jego ostatnimi klipami. A mama zawsze powtarzała nie oceniaj książki po okładce.

W przypadku Fergusona, te przysłowie pasuje idealnie. Na pierwszy rzut oka, swoją aparycją przypomina on raczej niezdarnego, ale pociesznego grubaska, w nieco przyciasnych ciuchach z wielkim marzeniem o zostaniu raperem. Jednak to wszystko nie ma znaczenia, bo gdy wchodzi na bit, zamienia się w prawdziwego killera.

Przemek Ferguson – Main

Mocne, wyraziste flow, a do tego agresywne i błyskotliwe punche, które przeplata z mocnymi, bardzo często szczerymi i autobiograficznymi wersami, to znak rozpoznawczy Fergusona. Do tego wszystkiego dochodzą także tęgie rozkminy na dosłownie każdy temat.

Przemek Ferguson – Autentyk

To wszystko daje ogromny kontrast, bo z jednej strony mamy mocno wyskillowanego zawodnika. Natomiast z drugiej, jak sam zauważa w jednym z kawałków, klipy realizowane kompletnie po kosztach, przez co wyglądają amatorsko do bólu. Jednak pomimo tego kontrastu, z klipów i utworów Fergusona bije prawda, a także ogromny dystans do siebie. Co najważniejsze jednak, ogromna chęć przebicia się do szerszego grona odbiorców.

Przemek Ferguson dołącza do nowego StoproRap

To wszystko może się ziśćić, bardzo szybko, ponieważ Przemek Ferguson kilka dni temu dołączył do przejętego przez Remigiusza Łupickiego, szefa MyMusic, labelu StoproRap. Wydaje się, że jest to idealny ruch i dla samego rapera, jak i startującej od nowa wytwórni.

Przypomnijmy, że jej szeregi zasilili już DJ Decks, czy chociażby Eldo. Ponadto, Ferguson w StoproRap będzie miał świetne warunki do nagrywania kolejnych utworów, a także zapewnioną odpowiednią promocję swojej muzyki.

Nam jedynie pozostaje śledzić rozwój jego kariery. Mamy nadzieję od tego momentu będzie szła tylko do przodu. Natomiast Przemkowi Fergusonowi życzymy tego, aby zachował w swoich kawałkach to, co było w nich najcenniejsze, czyli szczerą nawijkę od serducha.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.