Rytmy Osiedla #1 – Hodak


10 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Ruszamy z nowym cyklem, w którym chcemy przedstawić Wam młodych i obiecujących raperów. Poznajcie Rytmy Osiedla. W pierwszej odsłonie prezentujemy sylwetkę Hodaka.

Czym są Rytmy Osiedla?

Hip-hop w naszym kraju od zawsze kojarzony był z blokowiskami. Natomiast osiedla były miejscami spotkań. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej. Pojęcie rapera uległo delikatnej zmianie i pewnemu ugrzecznieniu. W dobie social mediów to one stały się tytułowymi osiedlami i miejscem spotkań. Także dzięki zmianom w środowisku hip-hopowym i rozwojowi Internetu, w rapgrze pojawiają się coraz to młodsi zawodnicy, którzy stylem i techniką wcale nie odstają od starych wyjadaczy.

Płomień 81 – Powiedz na osiedlu

Zatem Rytmy Osiedla, to cykl w którym będziemy przedstawiać Wam sylwetki młodych, obiecujących raperów, którzy w najbliższym czasie mogą nieźle namieszać na na krajowym podwórku.

Powiew świeżości, czyli po prostu Hodak

Bohaterem pierwszej odsłony naszego cyklu jest Hodak. Pomimo tego, że nie ma na swoim koncie wielomilionowych odsłuchów, to jednak w środowisku hip-hopowym powoli robi się o nim głośno.

Ze zwrotkami Hodaka pierwszy raz zetknąłem się dzięki materiałom publikowanym na kanale labelu Niebo Nie Jest Limitem należącym do Gedza.

Hodak – Wzrok

Już wtedy zwróciłem uwagę na to z jaką niespotykaną nonszalancją H wyrzuca kolejne linijki. Także bit wysmażony przez vvaltza ma wpływ na to, jak raper na nim się odnajduje. Do tego podbitki rodem ze screw’n’chopped’owych kawałków, w zestawieniu z nawijką sprawiają, że Wzrok pomimo upływu 4 lat jest świeżym kawałkiem.

To właśnie świeżość jest tym słowem, którym najlepiej można opisać stilo Hodaka. Muszę przyznać, że dawno nie słyszałem polskiego rapera, który z taką łatwością i luzem, wręcz od niechcenia kładzie barsy w swoich trackach. Do tego wszystkiego należy dodać młodzieńczą butność, zadziorność i łatwość w tworzeniu łamańców językowych. Ostatni raz takie uczucie towarzyszyło mi, gdy słuchałem cozamixtape Kubana.

Kuban – Brednie

Hodak natomiast sukcesywnie publikował utwory na kanale NNJL, dzięki czemu znalazł się on na mixtape NNJLFAM. Ponadto klip do numeru Nowy Track był materiałem promującym całe wydawnictwo.

Gedz x Hodak – Nowy Track

Jednak mixtape NNJL nie był jedynym materiałem, na który Gedz zaprosił bohatera naszego cyklu do współpracy. Razem z PlanemBe, Hodak odświeżył jeden z lepszych utworów Gedziuli z płyty 247365. Posłuchajcie, bo efekt jest świetny.

PlanBe x Hodak x Gedz – Mekka V2

W 2020 przygotujcie się na Custom

Poza obecnością na mixtapie NNJLFAM i licznymi singlami, Hodak nie opublikował jeszcze solowego materiału. To wszystko ma zmienić się w 2020 roku, kiedy to zadebiutować ma Custom. Płyta to efekt współpracy pomiędzy Hodaczyną, a z jednym z najlepszych producentów w Polsce – 2K. Ma on na swoim koncie nie tylko produkcje dla czołówki polskiej sceny, ale także pracował pieczołowicie przy nadchodzącym materiale brytyjskiego rapera Danny’ego Setha.

Hodak/2K – Scudo

Hodak/2K – Oh Wow

Powyższy tracki są doskonałym przykładem na to jak ważna jest chemia pomiędzy raperem a producentem. Zwróćcie też uwagę jak ewoluowało flow Hodaka, który mimo wszystko zachował w tym wszystkim swój styl. Na Custom oczywiście nie zabraknie gościnnych zwrotek. Wiadomo, że na płycie usłyszymy Young Igiego, oraz długo nieobecnego Kubana.

Hodak/2K feat. Young Igi – Custom

Podsumowując, Hodak ma wszystko żeby w mocno namieszać na krajowej scenie. Luzackie, wręcz amerykańskie flow, do tego umiejętność odnalezienia się na praktycznie każdym bicie sprawiają, że mocno trzymam kciuki za jego karierę.

Ruszamy z nowym cyklem, w którym chcemy przedstawić Wam młodych i obiecujących raperów. Poznajcie Rytmy Osiedla. W pierwszej odsłonie prezentujemy sylwetkę Hodaka. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w […]

Koncerty Hip-Hop

Biletomat.pl
od 20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →