Rolex, brat Szpaka, nawinął na bicie Quiza


29 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Rolex coraz częściej publikuje nowe utwory. Tym razem poszedł w taki klimat, że fani starego undergroundu powinni klaskać stopami.

Coraz częściej w świetle reflektorów

To oczywista oczywistość – Szpaku jest lata świetlne przed Rolexem, jeśli chodzi o popularność. Nie znaczy to jednak, że drugi ze wspomnianych jest znany tylko rodzinie i garstce ziomków. Co to, to nie. Weźmy zresztą choćby jego wjazd do drugiej edycji Hot16Challenge – nastukał na nim ponad 600 tysięcy wyświetleń, a to nielichy wynik. Z pewnością jednak widzimy, że braciak założyciela GUGU częściej pojawia się na featuringach, niż wypuszcza solowe utwory.

Na początku tego roku w sieci ukazał się kawałek Roluję, który ma już 150 tysięcy w serwisie YouTube. Coś czujemy, że nówka może powtórzyć ten wynik, bo na tle sceny wygląda, jak pamiątka z czasów, do których wielu starszych odbiorców podchodzi z wyjątkową wręcz nostalgią.

Rolex – Roluję

Podziemie pełną gębą

Można powiedzieć, że numer CRYSTAL z lipca 2020 był swego rodzaju zapowiedzią DS2. A to dlatego, że oprócz bohatera tego tekstu i jego brata pojawił się nie tylko producent Morte, znany swego czasu z bitów dla graczy z podziemia, ale przede wszystkim Karwan, który uchodzi od lat za klasyka, głównie dzięki materiałowi Wielkie Serce, no i występowi na albumie producenckim Quiza.

Ten ostatni wyprodukował nowość od Rolexa. A może raczej, trochę żartując, staroć, gdyż gospodarz nawija o początkach swojej rapowej zajawki, a przygrywają mu sampel i hucząca perka. Ostatnimi czasy bardzo rzadko takie brzmienie pojawia się w szerszym obiegu, toteż mamy do czynienia i z powrotem do dawnych czasów, i innowacją przez odświeżenie stylówki. Naprawdę miło to płynie.

Rolex – DS2

Co z albumem?

Już w listopadzie 2020 gruchnęła informacja, że solówka reprezentanta Morąga jest w fazie przygotowań. Ma się ona nazywać Brudne Bloki, ale nie znamy jeszcze szczegółów, ponieważ doniesienia są bardzo zdawkowe. Trzeba za to zauważyć, że tytułowy singiel został nagrany na podkładzie, który stworzył SoDrumatic. Jak to się mawia: nie w kij dmuchał.

Rolex ft. Młodzian MRG – Brudne Bloki


Szpaku – Polish Hip-Hop Festival 2021 – Płock – bilety

Szpaku wystąpi na Polish Hip Hop Festival, który odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2021 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Bilety na wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Rolex coraz częściej publikuje nowe utwory. Tym razem poszedł w taki klimat, że fani starego undergroundu powinni klaskać stopami. Coraz częściej w świetle reflektorów To oczywista oczywistość – Szpaku jest lata świetlne przed Rolexem, jeśli chodzi o popularność. Nie znaczy to jednak, że drugi ze wspomnianych jest znany tylko rodzinie i garstce ziomków. Co to, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Polish Hip-Hop Festival 2021

Biletomat.pl
260 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.