Kadr z wideo Spot Me Up

Mick Jagger lubi to. Roztańczony robo-pies świętuje jubileusz The Rolling Stones


30 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Boston Dynamics dało legendarnej grupie jedyny w swoim rodzaju prezent na 40. rocznicę premiery albumu Tattoo You. A internet bije brawo.

Oswajanie robotów

Gdy nagrania przedstawiające psy-roboty zaczęły zyskiwać coraz większą popularność w sieci, komentarze wielu obserwatorów były negatywne. Ci, którzy znają serial Black Mirror, w mig wpadli w przerażenie i alarmowali, że taki, a nie inny rozwój technologii może zaprowadzić ludzkość w ślepy, niebezpieczny zaułek. Nic więc dziwnego, że przedstawiciele znanej firmy Boston Dynamics postanowili ocieplić ich wizerunek.

Najłatwiej było to zrobić za pomocą pokazania sympatycznych czynności wykonywanych przez mechanicznych czworonogów. Pojawiały się one w wielu viralowych kontekstach związanych z codziennością, aż doszły do świata muzyki. Ledwie kilka miesięcy temu w sieci pojawiło się wideo z robiącym furorę k-popowym zespołem BTS. Teraz postawiono na odświeżenie kultowego teledysku nieco starszych klasyków.

Hyundai x Boston Dynamics | Welcome to the Family with BTS

Ruchy jak Jagger

Start Me Up The Rolling Stones nie tylko stało się jednym z większych hitów grupy. Weszło ono także do muzycznego kanonu i wciąż brzmi bardzo dobrze. To, w jaki sposób poruszał się Mick Jagger, również jest pamiętane nawet po dekadach od premiery. W 2021 roku kawałek i obrazek dostały nowe życie. I choć trudno powiedzieć, by nowe wideo było wartością dodaną dla stylistyki zespołu, to z pewnością jest ciekawe i demonstruje kreatywność twórców.

Po lewej stronie widzimy kolejne sceny ze skróconego teledysku, po prawej – psa imieniem Spot, który imituje ruchy barwnego frontmana. Zresztą nie tylko jego, bo gdy pojawia się więcej Stonesów, automatycznie na ekranie zjawiają się również kolejne roboty. Jakby tego było mało, nie tylko naśladują układ choreograficzny, lecz także poruszają swoimi ustami. Gdyby jeszcze śpiewały i były przebrane, to mielibyśmy rozbicie banku. A reakcje widzów? Są więcej niż entuzjastyczne. Na youtube’owym liczniku już prawie pół miliona wyświetleń, a łapek w dół niewiele.

Spot Me Up | The Rolling Stones & Boston Dynamics

Ważne momenty weteranów

Nieprzypadkowo Boston Dynamics wybrało właśnie ten utwór. Pochodzi on bowiem z albumu Tattoo You, który w tym roku skończył 40 lat i doczekał się niewiele ponad tydzień temu reedycji. Z tej okazji członkowie zespołu, który musieli niedawno zmierzyć się ze śmiercią Charliego Wattsa, udostępnili w sieci niepublikowane wcześniej kompozycje, jak choćby cover Troubles A’ Comin’. Jeszcze więcej dotychczasowych unrelease’ów weszło do cyfry za sprawą edycji super deluxe.

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do jednego z bohaterów tego tekstu, czyli kawałka. Jeśli chcecie sobie przypomnieć cały klip lub dopiero go poznać – znajdziecie go poniżej.

The Rolling Stones – Start Me Up

Boston Dynamics dało legendarnej grupie jedyny w swoim rodzaju prezent na 40. rocznicę premiery albumu Tattoo You. A internet bije brawo. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →