kadr z klipu do utworu "Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow?"

The Rolling Stones zabierają nas do lat 60. Pojawiły się dwa niepublikowane teledyski


26 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Rolling Stones prezentują dwa niepublikowane dotychczas teledyski do utworu Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow?.

Powrót do lat 60.

Zespół, który świętuje w tym roku swoje sześćdziesięciolecie (!) na scenie, postanowił uczcić to w sposób wyjątkowy. Oprócz trasy koncertowej, stanowiącej hołd dla zmarłego w zeszłym roku perkusisty zespołu, Charliego Wattsa, Rolling Stones prezentują dwie wersje klipu do swojego hitu Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow?. Obie zostały nagrane w latach 60., obie też do tej pory nigdy nie trafiły do sieci. Jedną z nich można porównać do typowego teledysku, druga przypomina bardziej wideo koncertowe. Sprawdźcie sami:

Rolling Stones – Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow?

Rolling Stones – Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow? [Royal Albert Hall]

Debiut herosów rock & rolla

Dla klipu, nakręconego 9 września 1966, jest to oficjalny debiut w mediach, jednak zdjęcia wykonane na jego planie trafiły na okładkę singla Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow?. Z kolei drugi teledysk powstał w dniu premiery singla, podczas składającego się z ośmiu utworów występu z trasy koncertowej Aftermath w legendarnym londyńskim Royal Albert Hall. Na nagraniu, będącym wręcz pocztówką z lat 60., widać wdzierający się na scenę tłum, z którym nie radzi sobie ochrona. Klip, będący swoistą kapsułą czasu, miał już swoją oficjalną premierę. Pojawił się bowiem w stworzonym w 1979 roku dokumencie Heroes of Rock and Roll. Reżyserem obu teledysków jest Peter Whitehead.

Rolling Stones prezentują dwa niepublikowane dotychczas teledyski do utworu Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow?. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Powrót do lat 60. Zespół, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →